facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Лікарня не винна: юристи попередили втрати бюджету на понад 60 тисяч гривень

Дата публікації: 07.08.2019

Автор: Олена Нестерова/Фонд сільських громад Дворічанщини

Завдяки грамотним діям юристів Дворічанського офісу Мережі правового розвитку місцева районна лікарня не витрачатиме державні кошти на погашення боргу з теплопостачання. Правники довели, що вимоги теплопостачальної компанії є необґрунтованими.

Представник комунального некомерційного підприємства «Дворічанська районна лікарня» прийшов до Офісу при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини» з «комунальною» проблемою.  Розповів, що на адресу його закладу надійшов судовий наказ, виданий Господарським судом Харківської області про стягнення з райлікарні на користь теплопостачальної компанії заборгованості в розмірі 64 тис 340 грн 54 коп – за несвоєчасні розрахунки з отриманих послуг.
Ситуація ускладнювалась тим, що в цей час тривав опалювальний сезон, і коштів на оплату боргу заклад не мав, а несплата могла призвести до арешту рахунків лікарні. Детально вивчивши судовий наказ та докази, на підставі який він був прийнятий, юрист офісу Віталій Бабика з’ясував, що строки звернення до суду за цією вимогою вже сплинули. Відтак юрист підготував заяву про скасування судового наказу.
В основу заяви лягли наступні факти:
– заборгованість, яку заявник просив стягнути, виникла понад три роки тому;
– у період дії договору про теплопостачання заявник не заявляв жодних претензій щодо невиконання умов договору.

Крім того, протягом тривалого часу за підприємством обліковувалася переплата за постачання тепла, що давало право заявнику списати зазначені кошти в рахунок погашення заборгованості. Проте заявник не зробив цього, що у свою чергу підтверджує відсутність заборгованості, – пояснює Віталій Бабика.

За результатами розгляду заяви суд скасував* спірний наказ, а теплопостачальна компанія, розуміючи необґрунтованість вимог, вже не зверталася до суду з позовом.
Як наслідок, Дворічанська райлікарня попередила втрати бюджету на понад 60 тис грн.

*Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79897044
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79429796  

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×