facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Людина з інвалідністю переїхала до спецінтернату – кошти «прямують» за нею

Дата публікації: 27.10.2020

Автор: Марина Уханенко/ГО «Центр права»

Чоловік пані Тетяни, мешканки Черкас, має статус інваліда І групи. Родина отримувала постійну соціальну допомогу по догляду за цією категорією осіб. Пів року тому чоловіка доправили до будинку-інтернаті для інвалідів. Оскільки адреса його проживання змінилася, мали припинитися і соціальні виплати. Однак пані Тетяні упродовж шести місяців продовжували надходити кошти.  З питаннями, чи це помилка соцслужб, чи, може, все вірно, і родина має право розпоряджатися цими грошима, жінка звернулася до Черкаського офісу Мережі правового розвитку.

Юристка Офісу при громадській організації «Центр права» Юлія Дмитраш пояснила пані Тетяні,  що вона не має права розпоряджатися цими коштами та повинна була  повідомити органи, що проводять виплати, про виникнення обставин, внаслідок яких ці виплати припиняються. А переїзд чоловіка до спецінтернату був саме такою обставиною.

Згідно зі статтею 14 Закону України  «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», одержувачі державної соціальної допомоги зобов’язані повідомляти органи, що призначають державну соціальну допомогу, про обставини, що можуть вплинути на умови призначення державної соціальної допомоги та її виплату. У разі невиконання цього обов’язку та одержання у зв’язку з цим зайвих сум державної соціальної допомоги одержувачі повинні відшкодувати органам, що призначають державну соціальну допомогу, надміру виплачені суми.

  • Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за тим, у якому сталися зміни. Тому ми роз’яснили жінці всі її права та обов’язки, а потім скерували до Департаменту соціального захисту населення в м. Черкаси задля подальшого вирішення проблеми, – коментує юристка.

Відповідно до статті 10 вищезгаданого Закону, особам, які перебувають на повному державному утриманні у відповідній установі (закладі), виплачується 20% призначеного розміру державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
Ці кошти перераховуються установі (закладу), де перебуває особа, за її особистою письмовою заявою або заявою її законного представника. Зазначені кошти зараховуються на банківські рахунки цих установ (закладів) і спрямовуються виключно на поліпшення умов проживання в них зазначених осіб у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Тобто кошти, які продовжували надходити на рахунок пані Тетяни, вже як пів року повинна була отримувати установа, в якій перебуває її чоловік.

Приблизно через два тижні жінка повідомила юристів, що її проблема повністю вирішена.  Кошти, які жінка отримувала на картку упродовж пів року, вона не втрачала до з’ясування ситуації, відповідно одразу повернула всю суму  назад, на державний рахунок.Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×