facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Лише одна невірна цифра – і знову в суд

Дата публікації: 24.01.2019

Одна помилка в рішенні суду про визнання факту смерті людини, яка померла на непідконтрольній Україні території – і у позивача чергова проблема. Виправляти описку, аби отримати свідоцтво про смерть батька, чоловіку з Луганщини знову довелося через суд – зробити це оперативно допомогли у Станично-Луганському офісі Мережі правового розвитку.
До Офісу при громадській організації «Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги» звернувся мешканець Луганщини Олег Овсієнко*. Просив допомогти у проблемі з документами, в які необхідно було внести зміни.
Батько Олега помер на тимчасово непідконтрольній Україні території Луганщини. Доводити факт смерті, згідно з законодавством України, довелося через суд. І ось нещодавно чоловік отримав рішення Новопсковського районного суду в Луганській області по цивільній справі про визнання факту смерті батька на окупованих землях. Рішення вже набуло законної сили – але в ньому була неточність.
При друку в документі допустили помилку в даті народження померлого. Нібито дрібниця, але це не давало можливості пану Овсієнку пред’явити рішення суду в органи державної реєстрації актів цивільного стану і отримати свідоцтво про смерть батька.
Юрист Офісу Олександр Левенець вивчив усі обставини справи та документи, надані клієнтом, і підготував на адресу суду заяву відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, зокрема ст.219 – про виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні.
Заяву суд задовольнив – Олексій отримав виправлене рішення суду, яке дозволить тепер отримати йому свідоцтво про смерть батька.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×