facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Лист юриста подіяв: чоловік зміг повернути неякісний товар

Дата публікації: 03.10.2019

Автор: Агенція демократичного розвитку Донбасу

Здавалося б, повернення товару – справа нині майже буденна. Бракований він або навіть просто розміром чи навіть кольором не підійшов – закон дозволяє безперешкодно повернути те, що не влаштовує, за дотримання певних вимог. Але для мешканця Донеччини невдала покупка стала справжнім головним болем, «вилікувати» який вдалося лише за сприяння юристів Слов’янського офісу Мережі правового розвитку.

Пан Олексій, який звернувся по безоплатну правову допомогу до Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу», пояснив, що купив у магазині цифровий декодер (DVB-карту). Приніс його додому, підключив, але прилад не запрацював у поєднанні з супутниковим інтернетом. На 7-й день після покупки чоловік вирішив декодер повернути. На руках у нього були всі документи, які доводили факт придбання товару: фіскальний чек, гарантійний талон, непошкоджена коробка.

Однак у магазині прийняти DVB-карту назад відмовилися. Аргументували тим, що, по-перше, за правилами їхньої крамниці придбана техніка назад не повертається, а по-друге, буцімто DVB-карта вважається товаром, який не може бути повернутий.
Олексій і розумів, що правда на його боці, але як це грамотно довести продавцям, не знав. Відтак звернувся за підтримкою до правників.

Юристка Офісу Лілія Олексенко пояснила, що, правовідносини між споживачем та продавцем регулюються Законом України «Про захист прав споживачів». Зокрема у випадку з Олексієм, статтею 8 – права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості та статтею 9 – права споживача при придбанні товару належної якості.
Згідно з ними, споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.
Споживач має право на обмін товару належної якості протягом 14-ти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.
Важливо також зазначити, що цифровий декодер (DVB-карта) не входять до списку товарів, що не підлягають обміну (поверненню). Для підтвердження цього достатньо звернутися до постанови Кабміну України «Про затвердження переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню) споживачами (покупцями)».
Вивчивши ситуацію, юристка склала письмове звернення до продавця (ФОП). У листі вона посилалася на порушення з його боку законодавства України і рекомендувала підприємцю виконати вимоги закону шляхом медіації, і таким чином уникнути витрат на розгляд справи в суді.
Правові аргументи на продавця подіяли: неякісний товар у Олексія прийняли і гроші повернули.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×