facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Майже десять років – без законної надбавки до пенсії

Дата публікації: 22.01.2020

Автор: Агенція демократичного розвитку Донбасу»

Андрій Сергійович* зі Слов’янська має статус «дитина війни». Юристам Слов’янського офісу Мережі правового розвитку він поскаржився, що з 2010 року йому не нараховують належну особам із таким статусом надбавку 30%. Пенсіонер просив допомогти йому відновити свої права та нарешті отримати заборговану Пенсійним фондом суму.

Юрист, керівник Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» Сергій Коваленко під час консультування з’ясував, що відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року Андрій Сергійович належить до категорії громадян «діти війни».
На підставі ст.6 зазначеного Закону, йому повинна виплачуватися щомісячна соціальна надбавка до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Мінімальний розмір пенсії за віком визначається відповідно до ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», мінімальний розмір пенсії за віком визначається у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Оскільки всі необхідні документи у клієнта були, юрист склав заяву і пояснив Андрію Сергійовичу, куди її подавати. Також допоміг зібрати всі необхідні для цього папери.
Далі пенсіонер подав до суду заяву про визнання неправомірними дій Слов’янського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області та стягнення недоотриманої соціальної надбавки до пенсії.
Враховуючи те, що законні кошти пенсіонер не отримував упродовж майже 10 років, після позитивного рішення суду він матиме значну суму компенсації. І цінним у цій історії є те, що чоловік не змирився з несправедливістю, а за допомоги юристів сфери безоплатної правової допомоги дізнався про своє право на соціальну пільгу та відстояв його.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×