facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мати дитини з інвалідністю безкоштовно приватизувала житло

Дата публікації: 04.08.2023

Мешканка Запоріжжя була переконана, що приватизація житла — процес недешевий і тому недоступний для її родини зі скромними статками. Однак, отримавши правову консультацію і допомогу з оформленням документів від юристів ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу», жінка змогла безкоштовно приватизувати квартиру і грамотно приступити до процесу продажу.

Пані Світлана* сама виховує доньку з інвалідністю І групи. Мешкає у Запоріжжі, в неприватизованій двокімнатній квартирі площею 42 м2. Через хворобу доньки жінка мусить переїхати до м. Дніпро, де живуть її родичі. Але для цього вона має продати свою квартиру, відповідно приватизувавши її перед продажем. Пані Світлана була переконана, що процес цей недешевий, і що на нього в неї забракне грошей, оскільки родина живе дуже скромно, тим більше під час війни. Тому і зволікала з приватизацією, не знала, з чого почати. Але якось у розмові з сусідкою жінка випадково дізналася про ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» і можливість отримати безоплатну правову консультацію та допомогу.

Юристка організації Тетяна Плясунова, до якої пані Світлана звернулася, розповіла жінці про процес приватизації та  роз’яснила  її права.

Коментує юристка

Тетяна Плясунова, юристка ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу».

Приватизувати квартиру можна на одну людину або на кількох членів сім’ї.
Можлива і безкоштовна приватизація, але лише у випадку, якщо людина не скористалася таким правом раніше — інакше державні органи мають право відмовити.
Але якщо громадянин брав лише часткову участь у процесі приватизації, він може в рамках невикористаної норми приватизувати своє житло безкоштовно.
Норма приватизованої площі на одного українця і кожного члена його сім’ї відповідає санітарним стандартам (21 м²), також додатково на сім’ю виділяється 10 м², а от різницю доведеться доплатити. Тому вартість приватизації в окремо взятому випадку може значно відрізнятися, і залежить це від різних чинників, наприклад, від того, де розташовується нерухомість.

Згідно зі статтею 6 Закону України про приватизацію житлового фонду, є особливі випадки, за яких обмеження щодо безкоштовної приватизації не поширюються:

  1. Квартири, в яких мешкають багатодітні сім’ї (від трьох дітей).
  2. Житло, в якому прописані члени сім’ї загиблих на виробництві при виконанні громадських або державних обов’язків.
  3. Нерухомість, де проживають люди, які мають пільги, встановлені державою (інваліди І та ІІ груп, ветерани).
  4. Квартири, в яких живуть постраждалі внаслідок катастрофи на ЧАЕС.
  5. Однокімнатні квартири.
  6. Знесена нерухомість, з якої переселили її власників, якщо вони не отримали фінансову компенсацію за це.

Юристка не лише відповіла на всі запитання пані Світлани, але й допомогла їй з оформленням документів.

  • Надана консультація допомогла пані Світлані підготувати документи та безкоштовно приватизувати квартиру. Наразі жінка займається продажем житла, і знову планує звернутися до нашого юриста за допомогою щоб не натрапити на шахраїв, — резюмує Тетяна Плясунова.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×