facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Медіація у врегулюванні сплати аліментів – найкращий шлях при розлученні

Дата публікації: 09.02.2017

У січні до Дворічанського офісу Мережі правового розвитку звернулося колишнє подружжя, Марія та Олександр Петренки*, з питанням щодо сплати аліментів на утримання неповнолітнього сина.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, батьків цікавили типові для розлучення нюанси. Який розмір аліментів призначить суд? Яка відповідальність за ухилення від їх сплати? Як можна контролювати використання коштів?

На той час справа уже перебувала у провадженні місцевого суду.

Юрист Офісу та сертифікований медіатор Віталій Бабика запропонував батькам альтернативний спосіб вирішення конфлікту – позасудову медіацію.

«У будь-яких спорах завжди краще домовитися мирним шляхом. Тим більше, коли йдеться про дітей. Для дитини розлучення батьків – це вже чималий стрес, а судовий конфлікт і поготів», – коментує ситуацію медіатор.

Оскільки раніше Марія та Олександр вже зверталися до ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» за правовою допомогою і були задоволені результатами роботи фахівців Офісу, колишнє подружжя погодилося взяти участь у процесі медіації.

У відвертій бесіді вони дійшли компромісного рішення, яке найбільше враховувало інтереси сина та обох батьків. Для більшої впевненості вони вирішили затвердити досягнуті домовленості в судовому порядку.

Як наслідок замість «зобов’язального» рішення суду маємо мирову угоду. Наразі Марія та Олександр шкодують лише про згаяний час та витрачені на судову тяганину кошти.

Сподіваємося, що даний прецедент надихне громадян, які опинилися у подібних ситуаціях, на мирне врегулювання конфліктів.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×