facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Медіатор допоміг: батьки дійшли згоди, що дитина після розлучення житиме у батька

Дата публікації: 22.07.2019

Автор: Юля Марукян/Чугуївська правозахисна група

З ким залишиться однорічна донька – з мамою чи татом? Цивілізовано вирішити спірне питання родині з Чугуєва допомогли у Громадському центрі правосуддя, сформованому на базі Чугуївського офісу Мережі правового розвитку. Екс-подружжя не лише розійшлося з миром, але й дійшло згоди щодо всіх аспектів виховання дитини в майбутньому.

Про те, що йому можуть допомогти саме в Офісі при громадській організації «Чугуївська правозахисна група», мешканець Харківщини Сергій* дізнався від судді, який розглядав судовий спір між чоловіком та дружиною. Суддя запропонував звернутися до медіатора Офісу, аби сторони вирішили питання мирно та домовилися про те, що донька після розлучення залишиться з батьком.

Під час консультації, яку провів юрист, медіатор Віталій Бабика, клієнт розповів, що з моменту народження дитини у них дружиною склалися  надто непрості стосунки – жити разом вони не можуть. Тому чоловік подав до суду позов про розірвання шлюбу та визначення проживання дитини разом із ним.

Докладно вивчивши ситуацію родини, медіатор роз’яснив подружжю, що батько й мати мають рівні права щодо дитини, та запропонував визначити місце  проживання доньки разом із батьком в судовому порядку мирно, домовившись із матір’ю про її участь у вихованні дитини, оскільки  умови проживання Сергія цілком відповідали цій можливості.

На черговому судовому засіданні в Чугуївському міському суді Харківської області батьки дійшли згоди, що шлюб розірвуть, а дитина залишиться з татом.

В результаті 18 липня 2019 року матір, відповідачка по справі, визнала вимоги чоловіка про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини разом із батьком, про що йдеться у рішенні** Чугуївського міського суду Харківської області.
Водночас за сприяння медіатора батьки дійшли згоди щодо всіх аспектів виховання дитини в майбутньому.

Коментує медіатор Віталій Бабика (на фото):


«Відповідно до ч. 1 ст. 160 Сімейного кодексу України, місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. В силу ст. 161 СК України, якщо батько та мати, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватись органом опіки та піклування або судом.
На час розгляду справи дитина проживала разом із позивачем (батьком). Відповідно до статті 160 СК України, позивач з відповідачем (матір’ю) дійшли згоди, що після розірвання шлюбу донька залишиться проживати разом із татом».

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових справ: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82122658

P.S. Проект “Перший громадський центр правосуддя на Харківщині”  реалізується громадською спілкою “Мережа правового розвитку” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×