facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Медіація допомогла примирити підлітків-суперників

Дата публікації: 09.09.2020

Автор: Тетяна Петрунькова/Асоціація юристів м. Кам’янець-Подільського

Буває так, що неповнолітні внаслідок імпульсивних, не спланованих дій вперше переступають межу закону. Їх можна покарати за це, запроторивши за ґрати. А можна допомогти виправити помилку, повернути підлітка у суспільство за допомоги методів відновного правосуддя. Саме другий варіант вдалося успішно застосувати на практиці юристам Кам’янець-Подільського офісу Мережі правового розвитку.

Двоє неповнолітніх друзів так завзято змагалися за увагу дівчини, що один удар в обличчя другу став наслідком перелому щелепи в декількох місцях. Правова кваліфікація вчинку – умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, за яке стаття 122 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Хлопець, який вдарив друга і якого обвинуватили у цьому злочині, звернувся по допомогу до Офісу при громадській організації «Асоціація юристів м. Кам’янець-Подільського». Розповів, що його потерпілому товаришу довелося пройти курс лікування, також він звернувся до правоохоронних органів з відповідною заявою про злочин.
На момент звернення до юристів згоди щодо вирішення конфліктної ситуації хлопці не дійшли, оскільки потерпілий наполягав на компенсації в сумі 100 тисяч гривень за відмову від обвинувачення.
Адвокат Асоціації юристів м. Кам’янець-Подільського Максим Ільчишен запропонував учасникам справи владнати конфлікт мирним шляхом – через процедуру медіації.
Адвокат зустрівся з кожним із хлопців, провів медіаційні сесії – і йому вдалося повністю примирити учасників конфлікту! Саме ці зустрічі за участі посередника дали можливість неповнолітнім – і обвинуваченому, і потерпілому – подивитися один одному в очі, поговорити, з’ясувати причини того, що трапилося між ними, зрозуміти один одного.
Хлопець, який вдарив товариша, щиро визнав свою провину та вибачився за те, що завдав другу фізичної шкоди. Суперник у свою чергу також приніс свої вибачення за те, що спровокував конфліктну ситуацію.
У результаті потерпілий подав по органів слідства заяву про повну відмову від обвинувачення, а обвинувачений погодився добровільно компенсувати підтверджені витрати товариша на лікування.
Саме завдяки професіоналізму та злагодженим діям медіатора сторони вирішили конфлікт і зберегли дружні відносини.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×