facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мешканка Харківщини отримає майже 37 тисяч гривень за несвоєчасне виконання рішення суду

Дата публікації: 24.06.2019

Автор:Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Державна казначейська служба рік тягнула з виплатами за рішенням суду. За цей термін інфляція почасти знецінила кошти, а жінка, яка мала їх отримати, втрачала час і нерви. Захистити свої права клієнтці допомогли у Чугуївському офісі Мережі правового розвитку, подолавши спротив Держказначейства у вигляді касаційної скарги.

До офісу Громадського центру правосуддя, сформованого на базі Офісу при Чугуївській правозахисної групи, мешканка Харківської області звернулася, коли, здавалося, її справа зайшла у глухий кут.

Під час консультації, яку проводив адвокат Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов, жінка розповіла, що у 2014 році рішенням Апеляційного суду Харківської області з Державної казначейської служби України на відшкодування моральної шкоди, завданої незаконним притягненням до кримінальної відповідальності, на її користь було стягнуто 93 тис 800 грн. Однак ці кошти були перераховані на її рахунок лише через рік, відповідно, частину фінансів «з’їла» інфляція, та й нервів жінка втратила чимало, поки дочекалася переказу.

Оспорюючи затягнення виконання рішення суду, клієнтка подала позов до Державної казначейської служби України про відшкодування моральної шкоди, стягнення витрат на інфляційне збільшення у кількості 3% річних та пені.

Не зважаючи на те, що Апеляційний суд Харківської області (після ліквідації – Харківський апеляційний суд – авт.) задовольнив позов жінки та стягнув на її користь майже 37 тисяч гривень інфляційних витрат та 3% річних за весь час прострочення невиконання зобов’язання, Державна казначейська служба України подала касаційну скаргу.

Проаналізувавши касаційну скаргу, адвокат Роман Лихачов було складено від імені жінки відзив та пояснення про правомірність задоволення позовних вимог.

Адвокат коментує:

«Касаційне провадження було відкрито та тривало за касаційною скаргою представника Державної казначейської служби України. Позивачка не повинна нести збитки від знецінення грошових коштів, які були стягнуті на її користь на захист порушеного права.

Відповідно до положень ст. 14 Цивільного процесуального кодексу України, судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові для всіх органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. А у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, і за її межами. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом».

Велика Палата Верховного Суду 19 червня 2019 року розглянула матеріали справи та залишила без змін рішення апеляційного суду, а касаційну скаргу Державної казначейської служби України – без задоволення.

* Проект “Перший громадський центр правосуддя на Харківщині”  реалізується громадською спілкою “Мережа правового розвитку” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.

**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/65847022

http://reyestr.court.gov.ua/Review/78680702

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×