facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мешканці двох сіл не їздитимуть за продуктами «за тридев’ять земель»

Дата публікації: 09.04.2020

Автор: Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України»

Юристи Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку виступили «агентами впливу» між мешканцями сіл Жовтоярського району та місцевою сільрадою. Вони відреагували на звернення людей, скомунікували з представниками влади – і питання щодо забезпечення селян продуктами зрушило з мертвої точки.

Про свою давню проблему мешканці сіл Нове та Маразліїївка Жовтоярської сільської ради Татарбунарського району розповіли юристам Офісу Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» під час однієї з нещодавніх виїзних консультацій.  Люди скаржилися, що у їхніх селах немає продуктових магазинів. Це стало для селян справжньою морокою: вони вимушені їздити маршрутками аж до міста Татарбунари, аби придбати необхідні продукти харчування та інші господарчі речі першої необхідності. Це віднімає і час, і фінанси, зазначили селяни.  

  • Така ситуація з організацією торгівлі не відповідає вимогам чинного законодавства, зокрема статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Адже виконавчі органи органів місцевого самоврядування в межах власних повноважень мають займатися організацією ринків, ярмарків, сприянням розвитку всіх форм торгівлі. Відповідно до делегованих повноважень, виконавчі органи ОМС здійснюють заходи щодо розширення та вдосконалення мережі підприємств житлово-комунального господарства, торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування, розвитку транспорту і зв’язку, – прокоментував ситуацію юрист Офісу Павло Головатий.

На допомогу людям юрист від імені Офісу склав відповідне звернення до Жовтоярської сільської ради Татарбунарського району, у якому зокрема наголосив на порушенні прав місцевих мешканців щодо доступу до об’єктів торгівлі та забезпечення їх основними безпечними продуктами харчування та іншими предметами першої необхідності.
Сільрада на звернення відреагувала і розпочала переговори з підприємцями: їх залучили до розширення торгівлі також і на ці два села Жовтоярської сільради. Тепер люди матимуть «власні» торгові точки і купуватимуть продукти та товари першої необхідності, не виїжджаючи за межі своїх сіл.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×