Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мешканці Ковельського району у РАЦСі відмовили виправити описку у свідоцтві про народження її сина.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, мешканці Ковельського району у РАЦСі відмовили виправити описку у свідоцтві про народження її сина. Юристи Ковельського офісу Мережі правового розвитку допомогли затребували у посадових осіб структури письмове роз’яснення правових причин відмови. Відповісти тим було нічого – довелося взяти документи на переоформлення.

До Офісу при громадській організації «Центр зростання громад» звернулася жителька Ковельського району Лідія Загірняк*. Її чоловік – громадянин Росії, має тимчасову посвідку на постійне проживання в Україні. У подружжя є син, народжений в Україні. Сім’я мешкає у Ковельському районі.

У свідоцтві про народження дитини в графі «Батьки» було вказано, що батько – «громадянин України», а потрібно – «громадянин Росії». Тому Лідія Загірняк звернулася до відділу органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) з проханням виправити описку. Проте посадові особи державної структури відмовили їй та рекомендували йти до суду.

Розчарована жінка звернулася до Центру та розповіла про свою проблему. Проглянувши свідоцтво про народження дитини, правники знайшли ще одну описку – в даті народження дитини.

– Цифрами записано правильно – 12.06.2001 року, а ось прописом (літерами) місяць внесений невірно – дванадцяте «липня» 2001 року, – коментує юристка Офісу Надія Клімук.

Вона заспокоїла жінку, вказала на ще одну описку та повідомила, що підстав для звернення до суду поки що немає.

Юристка написала звернення до відділу РАЦС, у якому затребувала письмову відмову в переоформленні свідоцтва з посиланням на правові підстави.

– Відповісти їм було нічого, тому все ж таки взяли документи на переоформлення. Щоправда, без особливого бажання, – розповіла Надія Клімук.

Тож, лише з допомогою письмового звернення юристів до державної структури жінці вдалося домогтися позитивного вирішення проблеми. Саме для того, аби малозабезпечені люди могли відстояти свої права, й існують Центри Мережі правового розвитку, які надають безоплатну правову допомогу.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×