facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Молода мама отримала свідоцтво на дитину, народжену на окупованій території

Дата публікації: 30.01.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, до Слов’янського офісу Мережі правового розвитку місцева жителька Марина Пушкаренко* звернулася з питанням щодо оформлення свідоцтва про народження дитини. Пояснила, що у червні 2016 року народила сина, перебуваючи на тимчасово окупованій території – в Донецьку. Тепер молода мама не знала, як отримати головний документ на дитину.

Юристка Офісу Лілія Олексєєнко проконсультувала Марину і склала для неї алгоритм дій з урахуванням саме її ситуації.

Юристка порекомендувала наступні кроки:

1. Отримати відмову в РАЦС, що до реєстрації дитини.

2. Подати до будь-якого суду за межами тимчасово окупованої території (ТОТ) незалежно від свого місця проживання:

  • заяву про встановлення факту народження особи (позовну заяву написала сама юристка Агенції демократичного розвитку Донбасу);
  • належні докази (оригінали чи копії медичних документів, пояснення заінтересованих осіб, їхніх представників, свідчення свідків, речові докази, зокрема звуко- і відеозаписи, висновки експертів. Документи, видані органами та установами (в т.ч., лікарняними закладами), що знаходяться на ТОТ, теж можуть братися до уваги судом.);
  • квитанцію про сплату судового збору (551,20 грн.) але клієнтка звільняється від сплати судового збору на підставі пп.16 п.2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір».

    3. Така справа розглядається судом невідкладно з моменту надходження заяви.

    4. У разі задоволення заяви, суд невідкладно видає копію рішення заявнику, в якому зазначає дані про дату і місце народження дитини, її стать, відомості про батьків, або надсилає копію рішення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації (у разі відсутності заявника під час проголошення рішення).

    5. Для отримання свідоцтва про народження заявник подає до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану копію рішення суду про встановлення відповідного факту та свій паспорт громадянина України.

Дотримавшись порад, Марина оформила всі документи і звернулася до суду. В день, коли отримала рішення суду, жінка встигла зареєструвати сину і отримати свідоцтво про народження.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×