facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Молода мама отримуватиме безкоштовне дитяче харчування

Дата публікації: 17.09.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

У Татарбунарському офісі Мережі правового розвитку не лише допомогли молодій мамі отримувати безкоштовне дитяче харчування, а й «навели порядок» зі списками малозабезпечених родин району, які мають право на таку соціальну пільгу.

До приймальні Офісу при Одеській обласній організації ВГО «Комітет виборців України» прийшла молода мама Юлія, жителька міста Татарбунари. Розповіла, що її синочку – півроку. Нещодавно вона звернулася до місцевої лікарні і попросила надати її малюку безкоштовне дитяче харчування. Родина Юлії відноситься до малозабезпечених, відтак має право на таку соціальну пільгу для дітей перших двох років життя. Однак на своє законне прохання молода мама  отримала негативну відповідь.
Це і змусило її прийти до юристів по безоплатну правову допомогу.
Керівник Татарбунарського Офісу, юрист Леонід Семененко звернувся письмово до виконуючого обов’язки головного лікаря Татарбунарської центральної районної лікарні і попросив пояснити, на яких підставах Юлії відмовили.

  • У відповіді на наші листи-запити до комунального закладу «Татарбунарська центральна районна лікарня» її керівник посилався на те, що на даний час списком осіб із малозабезпечених сімей, які забезпечуються безкоштовним дитячим харчуванням, займається не його лікарня, а Центри первинної медико-санітарної допомоги, – пояснює Леонід Семененко.

Тобто, Юлії у списках лікарні просто не було, але додати її до  них медзаклад не міг, аргументуючи, що це не його компетенція.
Отримавши таку відповідь, юрист звернувся до керівника комунального некомерційного підприємства «Татарбунарський Центр первинної медико-санітарної допомоги» і попросив  підготувати та надати на затвердження до міської ради та сільських рад району уточнені списки. При цьому послався на виконання наказу МОЗ №42 від 30.03.1994 р. «Про порядок безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування  дітей перших двох років життя із малозабезпечених сімей».
Також у листі до головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Леонід Семененко попросив включити Юлію до списку родин, які мають право на безоплатне отримання безкоштовного дитячого харчування.

  • Керівник Центру первинної медико-санітарної допомоги через відповідні структури підприємства сформував та передав на затвердження до міської та сільських рад району списки таких сімей. У подальшому цей перелік надішлють до Татарбунарської центральної районної лікарні – для забезпечення дітей до двох років продуктами дитячого харчування, – уточнює юрист.

Завдяки таким оперативним діям правників Офісу вже наступного дня Юлія, побувавши на прийомі у керівника медзакладу, отримала можливість безкоштовного отримувати дитяче харчування для свого сина.
Так протягом 10-ти днів з моменту звернення Юлії до Офісу її питання було повністю вирішене. І не лише її – юристи мають надію, що завдяки уточненим і переданим до лікарні спискам чимало молодих мам району не матимуть подібних проблем в отриманні «молочної» пільги.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×