facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

На Івано-Франківщині багатодітна мати понад рік живе без документів

Дата публікації: 26.12.2017

Випадкова знайома забрала у багатодітної жінки документи, пообіцявши допомогти отримати статус “Мати-героїня”. Однак обіцянку не виконала, а за повернення документів почала вимагати гроші. Ошукана жінка звернулася до поліції, проте не знайшла там підтримки. Справу чомусь закрили, не проводячи жодних слідчих дій. На захист багатодітної матері стали юристи Івано-Франківського Офісу Мережі правового розвиткуЯрослав Васютин та Андрій Малетин. Результатом роботи правників стало поновлення досудового розслідування по цій справі.

<p “=””>Як повідомляє ІРЦ “Правовий простір”, наприкінці 2016 року до Івано-Франківського Офісу Мережі правового розвитку при ГО “Станіславська правозахисна група” звернулась багатодітна мати Олена Самойленко*. Розповіла, що випадкова знайома забрала в неї і не повертає паспорт, свідоцтва про народження дітей, медичну картку та державний акт на земельну ділянку.За словами юриста Офісу Ярослава Васютина, який консультував відвідувачку, незнайома жінка випадково почула про проблеми багатодітної матері, коли та розмовляла телефоном. Втерлась у довіру, забрала документи та пообіцяла допомогти Олені Самойленко отримати статус “Мати-героїня”. Проте обіцянку не виконала, а за повернення документів почала вимагати чималі гроші. Пані Олена не могла нічого вдіяти, тому прийшла до правників за допомогою.

Юрист ГО “Станіславська правозахисна група” Андрій Мелетин підготував відвідувачці заяву до поліції. У ній йшлося про те, що жінка, яка забрала документи, вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ст.190 (Шахрайство) КК України та ст.357 КК України (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження).

– На основі заяви слідчий вніс відомості про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, – коментує юрист Офісу Ярослав Васютин.

Пані Олена у своїх клопотаннях просила правоохоронців допитати підозрювану у шахрайстві та обшукати її помешкання. Проте з часу відкриття кримінального провадження жодних слідчих дій в рамках досудового розслідування не проводилося.

А у серпні 2017 року, не повідомивши Олену Самойленко про результат розслідування, слідчий виніс постанову про закриття провадження.

– Про прийняту постанову пані Олена дізналася лише у жовтні 2017 року з листа-відповіді Головного управління поліції в області на її звернення, – коментує Ярослав Васютин. – У постанові слідчий вказував, що злочинних дій не виявлено. Однак, насправді, ніяких слідчих дій він взагалі не проводив.

Тож, у листопаді 2017 року багатодітна мати знову прийшла до Офісу Мережі правового розвитку за допомогою.

Правник Андрій Малетин детально ознайомився з документами, які принесла відвідувачка, та цього разу підготував скаргу до слідчого судді на постанову слідчого про закриття кримінального провадження.

За словами юриста Ярослава Васютина, в день, коли розглядалась справа в суді, прокуратура сама вирішила скасувати постанову слідчого раніше, ніж це зробить суд.

– Отже, зверненням до слідчого судді зі скаргою на постанову слідчого, ми все ж таки домоглися скасування постанови слідчого поліції, – резюмує правник.

У цій історії ще рано ставити крапку, адже документи пані Олені ще й досі не повернули. Проте перемога вже в тому, що досудове розслідування в кримінальному провадженні по справі заволодіння документами поновлено. І це дає надію на справедливе правосуддя.

*Ім’я змінене з етичних міркувань.

 

<p “=””>Автор матеріалу: Людмила Чванько, ІРЦ “Правовий Простір”

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×