facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Наречена у 16: пара укладе шлюб до досягнення дівчиною повноліття

Дата публікації: 07.02.2020

Кожен громадянин України може реалізувати своє право на шлюб. Чинне законодавство дозволяє зробити це з настанням 16 років за рішенням суду. Використати саме таке право юній мешканці Херсонщини допомогли у Білозерському офісі Мережі правового розвитку.

До офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» 16-річна Ольга* звернулася з проханням допомогти їй у справі сімейній. Розповіла, що давно зустрічається зі своїм хлопцем Володимиром*. Між парою склалися теплі та щирі стосунки, вони люблять і поважають одне одного. Нещодавно Володимир зробив Ользі пропозицію. Батьки молодих не проти шлюбу, адже хлопець –  повнолітній, має постійне місце роботи та здатен забезпечити родину матеріально.
Але, коли пара звернулася для подання заяви про реєстрацію шлюбу до Білозерського РАЦСу, їм відмовили. Роз’яснили, що оскільки Ольга не досягла віку, з якого можна реєструвати шлюб, зробити це можна, тільки отримавши судове рішення про надання їй такого права.

Юрист офісу В’ячеслав Лях, вислухавши історію, пояснив Ользі, що дійсно, відповідно до ст.22 Сімейного кодексу (СК) України, шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Лише при досягненні встановленого віку особи мають право на шлюб.
Водночас відповідно до ст.23 СК України, за заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.
Того ж дня юрист підготував відповідну заяву до місцевого суду, в якій аргументовано довів необхідність укладення шлюбу, який відповідає інтересам подружжя.
За результатами розгляду суд заяву задовольнив** у повному обсязі – Ольга отримала право укласти шлюб із Володимиром.

*Імена змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/87219968

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×