facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Не аліменти, а сльози: суд збільшив суму на утримання дитини

Дата публікації: 12.04.2019

Автор: БМГО “Правова єдність”

Тих 350 гривень аліментів, які 6 років поспіль отримувала мешканка Київщини на доньку, перестало вистачати на утримання дитини. Аби дівчинка могла більш-менш нормально лікуватися та навчатися, суд збільшив суму виплат з боку батька. Допомогли матері в цьому юристи Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку.

До Офісу при громадській організації «Правова єдність» Катерина з Білої Церкви звернулася з питанням про аліменти. У 2012 році суд постановив стягувати з її колишнього чоловіка аліменти на її користь як матері на утримання доньки у розмірі 350 грн щомісяця, до досягнення дитиною повноліття. Але тепер, за словами жнки, присуджених аліментів зовсім не вистачало, щоб нормально утримувати доньку – сума «шестирічної давнини» не відповідала потребам дитини. При цьому дівчинка має захворювання «дифузний зоб І-ІІ стадії», тому щорічно потребує медичного обстеження та лікування, і це відповідно тягне за собою значні грошові витрати. Також дитина відвідує курси для школярів у школі програмування «ІТ-Еліт» – за них теж слід платити.
Юристка Офісу Інна Малишко проконсультувала жінку, порадила звернутися до суду і допомогла клієнтці скласти позовну заяву «про збільшення розміру аліментів на утримання малолітньої дитини». Дослідивши наявні в справі матеріали, суд зробив висновок, що позов підлягає задоволенню.
Адже розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Згідно зі ст.8 Закону України “Про охорону дитинства”, кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку.
Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за створення умов, необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.
«Суд, враховуючи розмір прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, рівність обов’язку батьків щодо утримання дитини, матеріальне становище сторін, вважає що є підстави для зміни розміру стягнення, визначених раніше судом, аліментів з твердої грошової суми у розмірі 350 грн щомісячно до досягнення повноліття дитиною, на аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, але не менше 50 % прожиткового мінімуму встановленого для дитини відповідного віку, до повноліття дитини щомісячно, оскільки для цього є законні підстави», – зазначено в рішенні суду.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×