facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Не повернув банку 200 грн, а той нарахував 11 тисяч боргу

Дата публікації: 22.12.2016

Юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку, що діє при Чугуївській правозахисній групі, відстояли інтереси чоловіка, до якого позивався банк. Установа вимагала стягнення понад 11 тис грн, хоча борг у 2006 році складав лише близько 200 грн.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, житель Чугуєва Костянтин Клименко* у 2005 році, коли мав певні матеріальні складнощі, уклав договір з банком. Відповідно до документа, фінансова установа надала кредит у розмірі 1340,27 грн. зі сплатою відсотків за користування позикою. До кінця 2006 року заявнику залишилося сплатити близько 200 грн. Проте з певних причин зробити це він своєчасно не зміг.

Наприкінці 2015 року банк вирішив зробити Костянтинові «новорічний сюрприз» і звернувся до суду із позовом про стягнення вже понад 11 тис. грн.

У ході судового розгляду банк надав виписку з поточного рахунку боржника (зарплатної карти), в якій зазначив, що в 2012 році списував у листопаді та грудні по 40 коп щомісячно – нібито для погашення заборгованості. Реально ж ця операція була виконана для штучного переривання перебігу строку позовної давності та нарощення боргу за кредитом.

Але банк не врахував того, що самовільне списання коштів після 6 років з моменту закінчення дії договору вже є порушенням строків позовної давності, і така операція є незаконною.

Саме тому суд погодився з висновками юристів Чугуївської правозахисної групи та задовольнив вимогу пана Клименка щодо застосування наслідків спливу строку позовної давності, і в задоволенні позовних вимог банку відмовив у повному обсязі.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×