Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Не повернув банку 200 грн, а той нарахував 11 тисяч боргу

Юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку, що діє при Чугуївській правозахисній групі, відстояли інтереси чоловіка, до якого позивався банк. Установа вимагала стягнення понад 11 тис грн, хоча борг у 2006 році складав лише близько 200 грн.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, житель Чугуєва Костянтин Клименко* у 2005 році, коли мав певні матеріальні складнощі, уклав договір з банком. Відповідно до документа, фінансова установа надала кредит у розмірі 1340,27 грн. зі сплатою відсотків за користування позикою. До кінця 2006 року заявнику залишилося сплатити близько 200 грн. Проте з певних причин зробити це він своєчасно не зміг.

Наприкінці 2015 року банк вирішив зробити Костянтинові «новорічний сюрприз» і звернувся до суду із позовом про стягнення вже понад 11 тис. грн.

У ході судового розгляду банк надав виписку з поточного рахунку боржника (зарплатної карти), в якій зазначив, що в 2012 році списував у листопаді та грудні по 40 коп щомісячно – нібито для погашення заборгованості. Реально ж ця операція була виконана для штучного переривання перебігу строку позовної давності та нарощення боргу за кредитом.

Але банк не врахував того, що самовільне списання коштів після 6 років з моменту закінчення дії договору вже є порушенням строків позовної давності, і така операція є незаконною.

Саме тому суд погодився з висновками юристів Чугуївської правозахисної групи та задовольнив вимогу пана Клименка щодо застосування наслідків спливу строку позовної давності, і в задоволенні позовних вимог банку відмовив у повному обсязі.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×