facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Не згодні з претензіями дорожньої поліції? Не поспішайте сплачувати штраф!

Дата публікації: 27.08.2018

Автор: «Подільський центр прав людини»

На водія сільського автобуса патрульна поліція Вінниччини наклала штраф. З претензіями патрульного керманич категорично не погодився. Завдяки допомозі юристів Вінницького офісу Мережі правового розвитку постанову про адміністративне правопорушення суд скасував.

Інцидент на дорозі Вінниці стався о 6.15 одного травневого ранку. Інспектор Відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції (ВБДР УПП) у Вінницькій області зафіксував, що в автобуса, яким керував Валентин Бойко*, шини на колесах не відповідають технічним вимогам. Точніше, шини задніх коліс не відповідають держстандарту України, а саме ДСТУ 3649 2001, п.7.3.1.5: «…Протектори шин… Поява індикаторів зносу». За це на водія патрульний наклав штраф у 680 грн. Однак керманич автобуса не погодився з рішенням інспектора. Тому звернувся до правозахисників Офісу при громадській організації «Подільський центр прав людини».

Юрист Офісу Михайло Бардин вивчив справу і з’ясував, що поліцейський не зафіксував в автоматичному режимі свої висновки про стан шин. До його постанови не було додано жодного документа, який би доводив наявність порушення.

  • Тобто співробітник поліції оглядав шини автобуса візуально, жодних вимірювальних засобів не застосовував, не склав акту перевірки технічного стану, – пояснює Михайло Бардин.

Натомість водій мав протокол про те, що автобус пройшов перевірку технічного стану та був визнаний технічно справним. Це підтверджували записи механіка підприємства, який оглядав автобус перед виїздом з гаража.
Юрист допоміг оскаржити постанову про адміністративне правопорушення в суді.
Суд дійшов висновку, що достатні та належні докази правопорушення відсутні. Відтак скасував постанову про притягнення водія до відповідальності.

Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/74932898

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×