facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Не змогли домовитися мирно – ділити майно довелося через суд

Дата публікації: 13.03.2020

Автор: «Білозерський центр регіонального розвитку»

Подружжя з Херсонщини розірвало шлюб. Але полюбовно домовитися про справедливий поділ майна парі не вдалося. З проханням вирішити конфлікт через суд екс-дружина звернулася до Білозерського офісу Мережі правового розвитку.

Процедура розірвання шлюбу у більшості випадків тягне за собою питання поділу майна подружжя, зазначає юрист Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях.  Саме так сталося і в родині Павленків, яким правник надавав безоплатну правову допомогу. Домовитися мирно про поділ спільно нажитого майна парі не вдалося: дружина наполягала, що будинок має залишитися їй, оскільки з нею житимуть діти. А автівку нехай забирає чоловік. До того ж останній мав у власності земельну ділянку, яку жінка теж пропонувала поділити. Чоловік же з таким «розподілом» не погоджувався. От і довелося шукати справедливості в судовому порядку. Дослідивши всі надані жінкою документи, юрист пояснив, що, дійсно, згідно зі статтями 69-71 Сімейного кодексу України, дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності незалежно від розірвання шлюбу. І що у разі поділу майна частки подружжя є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором, а присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки, допускається за його згодою. Предметами ж поділу був житловий будинок та автомобіль, придбані під час шлюбу. Юрист офісу підготував обґрунтовану позовну заяву до місцевого суду, в якій зазначив, що жилий будинок та автомобіль придбані сторонами у період шлюбу та є спільною сумісною власністю подружжя, домовленості між якими про поділ цього майна не досягнуто, чим порушуються їхні права як співвласників вказаного майна.

За результатами розгляду справи рішення суду було наступним*: землю ділити незаконно, оскільки вона була приватизована чоловіком ще до укладання шлюбу, а машина і дім, дійсно, підлягають поділу.

*Посилання на рішення суду:  http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79298701  

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×