facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Незаконно звільнену молоду маму поновили на роботі

Дата публікації: 30.09.2019

Автор: Олена Нестерова/Фонд сільських громад Дворічанщини

Перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, мешканка Харківщини «запізнилася» з подачею податкової декларації* на три дні. Як наслідок її визнали винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією та звільнили з займаної посади.  Не погоджуючись із таким рішенням, жінка твердо вирішила оскаржити наказ і за порадою знайомих звернулася до Дворічанського офісу Мережі правового розвитку.

Детально вивчивши всі обставини справи, юрист Офісу при громадській організації Фонд сільських громад Дворічанщини Віталій Бабика підготував позовну заяву про скасування спірного наказу та поновлення на роботі.

  • Складність даної справи полягала у тому, що жінка не встигла оскаржити постанову про притягнення її до відповідальності за несвоєчасну подачу декларації, а до даних правовідносин не можна застосувати статті 40 та 184 Кодексу законів про працю України, які забороняють звільняти працівників під час відпустки та жінок, які мають неповнолітніх дітей. Така позиція судів зумовлена тим, що звільнення мало місце не за ініціативи роботодавця, а у зв`язку із втратою права на державну службу, – коментує Віталій Бабика.

Тому єдиним можливим варіантом позитивного вирішення справи юрист вважав переконати суд у тому, що притягнення жінки до відповідальності у вигляді звільнення з підстав втрати нею права на державну службу є неспівмірним із сутністю вчиненого правопорушення.

Завдяки чіткій і послідовній подачі доказів та аргументів, суд погодився з доводами позивачки та скасував** наказ про звільнення.

Зараз жінку вже поновили на займаній посаді, і вона може й далі спокійно перебувати у декретній відпустці і насолоджуватися материнством.

*Йдеться про декларацію про доходи осіб, уповноважених на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, що подається до Національного агентства з питань запобігання корупції.

**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/83830020

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×