facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Нічиє» житло стало власністю громади

Дата публікації: 30.01.2020

Автор: Чугуївська правозахисна група

Чи може відійти до власності громади квартира, яка понад рік після смерті власників нікому не належала? З таким питанням до Чугуївського офісу Мережі правового розвитку звернувся представник однієї із селищних рад Харківської області.

Адвокат Офісу при Чугуївській правозахисній групі Юлія Марукян проконсультувала чоловіка і з’ясувала, що квартира належала на праві власності одній особі. Після її смерті залишилася ще одна зареєстрована у квартирі людина. Однак після смерті другої пройшло вже більше року. Квартиру ніхто не успадкував, як і не прийняв спадщину після обох власників упродовж року.

Адвокат коментує:

– Згідно зі статтею 1269 Цивільного кодексу України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах – уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.
Проте у даному випадку із заявою ніхто не звертався. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу (тобто пів року з дня відкриття спадщини), не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
У разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, зобов’язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Тож за допомоги Чугуївської правозахисної групи сільрада звернулася до суду, а той визнав квартиру відумерлою спадщиною та вирішив* передати її у власність територіальної громади селищної ради.

*Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі: http://reyestr.court.gov.ua/Review/86917663

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×