facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Обійшлося без поліції: батько почав виплачувати борг з аліментів

Дата публікації: 19.02.2018

Автор: ГО “Центр зростання громад”

Чоловік заборгував дітям понад 23 тисячі гривень аліментів. Колишня дружина все відкладала звернення до правоохоронних органів. Сподівалась на  порядність батька її дітей. Та, не дочекавшись грошей, вирішила йти до поліції. Перед цим мала взяти довідку про невиплату аліментів у виконавчій службі. Там їй повідомили, що чоловік вже перерахував їй гроші з-за кордону. Однак одразу кошти жінка отримати не змогла – заплуталась з кодом переказу і в касі назвала хибні цифри. Тож, подумала, що чоловік її обдурив. Вказала на помилку жінці юристка Ковельського Офісу Мережі правового розвитку Наталія Дуброва. На сьогодні більшу частину боргу жінка вже отримала.

До юристів Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» вкотре звернулася Світлана Данько*, аби з їхньою допомогою повернути борг колишнього чоловіка з аліментів. Сума набігла чимала – біля 23 тисяч гривень.

Наталія Дуброва, юрисконсульт ГО “Центр зростання громад”

– Жінка довго не хотіла звертатися до поліції  із заявою про відкриття кримінального провадження, згідно зі ст. 164 КК України (злісне ухиляння від сплати аліментів), писала скарги на виконавчу службу, мала надію, що батько дітей все ж виплатить кошти. Знала, що чоловік поїхав на заробітки за кордон, – розповідає юрисконсульт Офісу Наталія Дуброва.

Та коли пані Світлана втратила роботу і залишилася без копійки, все ж вирішила йти до правоохоронних органів.

Юристка ГО “Центр зростання громад” порекомендувала їй отримати довідку про заборгованість по сплаті аліментів у виконавчій службі.

У відомстві їй сказали, що чоловік вже відправив гроші міжнародним переказом «Western Union» та надали копії документів переказу, які факсом надіслав з-за кордону батько дітей.

Пані Світлана звернулася в банк, щоб отримати гроші. Проте в касі їй повідомили, що такого переказу немає.

Тоді жінка знову пішла до юристів – подумала, що чоловік її обдурив, і вона з дітьми так і залишиться без грошей.

Правниця Наталія Дуброва, перевіривши надані пані Світланою документи, з’ясувала, що жінка, не розібравшись з інструкцією по грошових переказах, в банку надавала не таємний код переказу, а номер телефону якоїсь установи.

Коли Світлана Данько вдруге прийшла до банку і вказала правильний код, їй видали гроші, які надіслав чоловік. Щоправда, це була не вся сума боргу, але більша її частина. Жінка зателефонувала до правників Офісу, поділилася гарною новиною та подякувала за допомогу.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P. S.  Офіси Мережі правового розвиткустворені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×