facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Одна «галочка» в документі – і чоловіку відмовили в наданні статусу безробітного

Дата публікації: 05.02.2019

Автор: ІРЦ «Правовий Простір»

Центр зайнятості, не розібравшись у ситуації, незаконно відмовив херсонцю в наданні статусу безробітного. Відновити справедливість чоловік зміг, дізнавшись про свої права і отримавши безоплатну правову допомогу у Херсонському офісі Мережі правового розвитку.

На дії працівників Херсонського міського центру зайнятості скаржився Сергій Гаврилов*, який звернувся до Офісу при громадській організації «ІРЦ «Правовий Простір». Пояснив, що у Центрі зайнятості прийняли рішення відмовити йому в наданні статусу безробітного.

Аргументували тим, що чоловік, начебто, відмовився від запропонованої йому роботи (повторно) – а відповідно до пункту 4 частини 1 статті 45 Закону України «Про зайнятість населення», це є однією із правових підстав для припинення реєстрації особи як безробітного.

Але Сергій запевнив, що не відмовлявся від запропонованої вакансії. Навпаки, вона йому цілком підходила і він, якби роботодавець не був проти його кандидатури, готовий був приступити до роботи цього ж дня. Натомість роботодавцю не сподобалося, що молодий чоловік має вищу освіту. Це, на думку керівника підприємства, є ризиком, що співробітник довго не затримається на робочому місці. Тому, не маючи об’єктивних причин для відмови, роботодавець у направленні на працевлаштування самовільно «галочкою» відмітив поле «відмова особи».
На підставі цього корінця-направлення з відміткою про «відмову» кар’єрний радник Херсонського міського центру зайнятості і прийняв рішення відмовити Сергію Гаврилову в наданні статусу безробітного.

Адвокат, керівник Офісу Сергій Плахотнюк надав клієнту безоплатну первинну правову допомогу – проконсультував його, зазначивши, що рішення Центру зайнятості є незаконним і назвав підстави такого твердження.

Отже, для позбавлення клієнта статусу безробітного відмова у пропозиції вакансії мала би бути зафіксована у письмовій формі, точніше висловлена словесно, за його підписом.

  • Таким чином, за відсутності письмової відмови рішення Херсонського міського центру зайнятості про відмову у наданні статусу безробітного є незаконним, а відтак підлягає скасуванню у встановленому законом порядку, – уточнює юрист.

Сергій Плахотнюк також допоміг пану Гаврилову написати скаргу. Прохальна її частина містила вимоги:

  • провести службове розслідування та притягнути винних осіб до відповідальності;
  • скасувати рішення про відмову у наданні статусу безробітного і прийняти рішення про надання статусу безробітного;
  • письмово повідомити чоловіка про результати розгляду скарги.

За результатами розгляду письмового звернення Сергію Гаврилову було надано статус безробітного, а працівника Центру зайнятості, який прийняв протиправне рішення, притягнули до дисциплінарної відповідальності.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження»Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×