facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Одна невірна літера – і роки без спадщини

Дата публікації: 13.11.2018

Селянин з Одещини протягом кількох років не міг отримати свою спадщину. Завдяки комплексній безоплатній правовій допомозі, взаємній підтримці її місцевих осередків та просто людському ставленню до проблеми клієнта усі питання з документами він вирішив через суд. Першими руку допомоги чоловікові протягнули юристи Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку.

Ще влітку 2017 року, під час роботи виїзної приймальні Татарбунарського Офісу в селі Базарянка Татарбунарського району до юристів звернувся місцевий мешканець пан Петро Удуденко*.
Він розповів, що тривалий час не може оформити спадщину, що унаслідував від батька. Коли почав її оформлювати, з’ясувалося, що у нього і його батька… різні прізвища. Щоправда, різниця була лише в одній літері, але у випадку з документами це має значення. Пан Петро та його тато були Удуденками, у їхніх паспортах теж значилися такі прізвища. А от у свідоцтві про народження Петра, виданому Тузлівською сільською радою, було написано: «Одуденко».
Керівник Офісу при Одеській обласній організації ВГО “Комітет виборців України” Леонід Семененко проконсультував чоловіка і пояснив йому, що така ситуація є приводом до того, щоб розпочати роботу зі встановлення факту, який має юридичне значення – уточнення прізвища.
Після виїзної консультації пан Іван планував одразу зайнятися цією справою, але серйозно захворів і понад 7 місяців не звертався ні до Офісу, ні до Бюро правової допомоги. Та завдяки тому, що юристи Офісу підтримували постійний зв’язок із керівництвом сільської ради, місцевим Бюро безоплатної правової допомоги та особисто з паном Іваном, їм разом вдалося вирішити питання подання відповідної позовної заяви до Татарбунарського районного суду.
У липні 2018 року судове рішення набуло чинності, і на його підставі Татарбунарський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Одеській області видав Петру Удуденку свідоцтво про народження з виправленим прізвищем.
Так чоловік отримав усі необхідні документи – і законно унаслідував спадщину батька.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×