facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Одне звернення по правову допомогу — і одразу два фінансових питання вирішилися «магічним чином»

Дата публікації: 16.01.2024

Майже пів року тривали негаразди приватної підприємниці з Хмельниччини, пов’язані з помилкою податкової інспекції. І лише після втручання експертів ГО «Подільська правова ліга» дві фінансові проблеми розвязалися у неочікуваний спосіб.

Пані Галина* з Хмельницького — фізична-особа — підприємець (ФОП), яка надавала косметологічні послуги. У червні 2023 році вона вирішила припинити підприємницьку діяльність і згідно з законодавством подала в податкову інспекцію ліквідаційний звіт.

Пізніше в документі було виявлено маленьку помилку, і Галина подала уточнену декларацію.

Відповідно до ст. 50 п.50.1 Податкового кодексу України, уточнююча декларація має перекрити звітну і податкова має виправити уточнені показники. Однак через певний час після того, як виправлену декларацію прийняли, Галина помітила, що на її ФОП подвоїлися нарахування по ЄСВ.
Виявивши це в електронному кабінеті платника податків, жінка написала заяву про скасування некоректної суми. Але письмової відповіді не отримала. Телефонна розмова з інспекторкою податкової ніби була більш результативною: фахівчиня пообіцяла привести картку платника податків у порядок. Проте пройшло більше чотирьох місяців — і нічого не змінилося.

Тоді, вже у листопаді 2023-го, Галина і звернулася по правову допомогу до ГО «Подільська правова ліга».

Ірина Кравчук, фінансова менеджерка ГО «Подільська правова ліга».  

Під час консультації ми зʼясували, що жінка ще в 2020 році сплатила певну суму ЄСВ за невірними реквізитами, і гроші «зависли» в повітрі, так і не повернувшись. А в 2023-му році їй зателефонували з податкової і сказали, що повернуть ці кошти на реквізити податкової, в якій ФОП перебуває на даний час, — пояснює фінансова менеджерка організації Ірина Кравчук. Після отримання цих грошей сума подвоєння, звісно, перекрилася. До того ж в інспекції нарахували пеню за невчасно подану декларацію — знову ж таки неправомірно, оскільки як такого факту не було.

Фінансова менеджерка порадила і допомогла написати пані Галині другу скаргу на державну податкову службу України.

Офіційної відповіді, щоправда, підприємниця так і не дочекалася, однак «магічним чином» через 9 днів у своєму електронному кабінеті побачила приведену у відповідність картку платника податків, зникло подвоєння, а також неправомірно нарахована пеня.

*Імʼя змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×