facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Окупація завадила: переселенка з Херсонщини майже два роки чекала на офіційне розлучення

Дата публікації: 27.10.2023

На судове засідання щодо розірвання шлюбу мешканка Генічеська мала прийти 26 лютого 2022 року. Повномасштабна війна порушила всі плани, вимусила жінку переїхати до Вінницької області і вже на новому місці вирішити стару правову проблему за допомоги юристів Хмільницької ГО «Право».

До громадської організації «Право» пані Світлана звернулася з проханням допомогти розірвати шлюб. Розповіла, що є переселенкою з Херсонщини. Напередодні повномасштабного вторгнення вона подала позов до Генічеського районного суду Херсонської області. Судовий розгляд був призначений на 26 лютого 2022 року. Відповідно, статися цьому засіданню не судилося — почалася війна, окупація Херсонщини, пані Світлана покинула рідне місто і знайшла прихисток у Хмільнику…

Адвокатка організації Лада Карабань вивчила ситуацію і пояснила жінці, що відповідно до частини 7 статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», враховуючи неможливість судами здійснювати правосуддя під час воєнного стану, Вища рада правосуддя рішенням від 30.05.2023 № 566/0/15-23 змінила територіальну підсудність судових справ на Херсонський міський суд Херсонської області.

Лада Карабань, юристка ГО “Право”.

Херсонський міський суд Херсонської області повідомив про відсутність електронної карточки справи та будь-яких документів по справі з Генічеського райсуду Херсонської області за позовом пані Світлани, — коментує адвокатка. — Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру судових рішень, судовий розгляд по справі про розірвання шлюбу так і не відбувся.

Лада Карабань зазначила, що норми чинного процесуального законодавства не передбачають можливості відновити втрачені провадження, в яких рішення ще не прийняті. Тобто нерозглянуті провадження відновити неможливо, тому позивачка мала подавати позовну заяву до суду заново.

Врахувавши всі правові обставини, ми допомогли пані Світлані повторно подати позовну заяву до суду. На сьогодні він уже виніс рішення про розірвання шлюбу, — резюмує адвокатка.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×