facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Он-лайн допомога в дії: МПР допомогла викладачці вузу не втратити «оздоровчі» кошти

Дата публікації: 13.07.2020

Автор: Мережа правового розвитку

Викладачка одного з вузів Харківщини, двічі скориставшись он-лайн консультаціями Мережі правового розвитку, змогла захистити свої трудові права. Вдячність жінки була настільки щирою, що вона зробила благодійний внесок на розвиток статутної діяльності нашої громадської спілки.

Звернення від педагога з Харкова пані Юлії надійшло на електронну пошту он-лайн чату Мережі правового розвитку (МПР) chat@ldn.org.ua 24 червня поточного року. У своєму листі жінка зокрема писала, що працює викладачкою в університеті за трудовим договором, строк дії якого спливає 30 червня 2020 року.

«…У минулому році з мною подовжили договір, а в цьому році – не подовжили: сказали, що візьмуть мене знову з вересня, але зараз звільняють. Також сказали, що компенсацію за відпустку отримаю, а «оздоровчі» гроші (третя зарплата) – не отримаю. Якби мене не звільнили, то тоді отримала б. Скажіть, будь ласка, чи все в цьому законно?..» – питала поради жінка.

Наступного дня, 25 червня, Віталій Бабика, юрист «Фонду сільських громад Дворічанщини» (саме ця організація Мережі правового розвитку чергувала того дня) надіслав запитувачці наступну відповідь:
«Доброго дня! Дякую за запитання. Оскільки контракт – це строкова форма, відповідно після закінчення строку, на який він укладався, працівник звільняється. Щодо виплати «оздоровчих» (матеріальна допомога), оскільки Ви не скористалися правом і не були у відпустці, відповідно вона Вам не буде виплачена, це відповідає вимогам законодавства. Я би радив Вам зараз подати заяву на відпустку з подальшим звільненням: якщо буде відповідний наказ, то і матеріальна допомога теж має бути виплачена».
Таке роз’яснення неабияк порадувало пані Юлію – вона подякувала за консультацію, зазначивши, що завтра негайно писатиме заяву на відпустку. А незабаром на рахунок МПР прийшов грошовий платіж у 50 грн із призначенням «Благодійна допомога на здійснення статутної діяльності»**.


Варто зазначити, що вдячна клієнтка вимушена була звернутися до наших юристів ще раз, буквально за декілька днів. Цього разу просила допомогти з оформленням відповідних документів: хотіла написати за порадою юриста заяву, але не мала відповідного бланку, при цьому юрист освітнього закладу був у відпустці.
«…Не могли б ви, будь ласка, підказати, де брати зразок для тієї заяви,і кому її треба подавати, щоб могли розглянути і зробити (або не зробити) відповідний наказ?..» – запитувала вона.

Юристи Офісу МПР при громадській організації «Асоціація юристів м. Кам’янець-Подільського», які чергували того дня, надали пані Юлії зразок заяви. Жінка ще раз подякувала нашим колегам, а оскільки консультація відбувалася 28 червня, ще й привітала всіх членів Мережі правового розвитку з Днем Конституції України.

«Бажаю вам щастя, здоров’я і багато-багато сил, щоб досягти здійснення самих найзаповітніших мрій!» – написала клієнтка.

Насправді, такий прояв людської вдячності є дуже зворушливим для нас – він надихає і надає сил. Адже щодня – і за допомоги он-лайн чату, і в Офісах Мережі правового розвитку, які діють у 23-х громадах України – ми робимо правову допомогу доступною. Тисячі людей щомісяця вирішують свої правові проблеми за допомоги наших правників.

*Отримати безоплатну он-лайн консультацію юриста МПР ви можете на нашому сайті. Зайдіть у розділ «Потрібна консультація?» за цим посиланням і оберіть кнопку «Он-лайн». Поставте запитання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату:
щодня, з 10:00 до 16:00 (обідня перерва з 13:00 до 14:00).

**Підтримати  громадську спілку «Мережа правового розвитку» (коштами, товарами та послугами) за бажанням можна за наступним посиланням.  

Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×