facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Паспорт для колишнього в’язня: допомагаємо тим, хто цього потребує

Дата публікації: 08.02.2017

У січні до Агенції демократичного розвитку Донбасу звернувся Андрій Новицький* з питанням щодо порядку отримання паспорта громадянина України.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, в особистій бесіді зі спеціалістами Офісу юнак зізнався, що ще до досягнення 16-річного віку його засудили до позбавлення волі і він був умовно-достроково звільнений у 2015 році.

Після цього за оформленням паспорта Андрій звернувся до Державної міграційної служби (ДМС). Чиновники пояснили, що для оформлення документу він має засвідчити довідку про звільнення у судовому порядку. Що це означає та як правильно діяти у такому випадку хлопець не знав.

Для прояснення ситуації юристка Офісу Олена Солошенко звернулася до співробітника ДМС, який, в свою чергу, пояснив, що в разі відсутності паспорта громадянина України документом, що підтверджує особу, є довідка про звільнення з місць позбавлення волі. А оскільки Андрій відбував покарання на непідконтрольній Україні окупованій території, йому необхідно обов’язково звернутися до суду, щоб підтвердити правомірність умовно-дострокового звільнення.

«Клієнт відбував покарання у виправній колонії м. Горлівка. На момент звільнення хлопця органи державної влади України вже не здійснювали свої повноваження на території цього міста, – роз’яснює Олена Солошенко. – Рішення про його умовно-дострокове звільнення приймав суд ДНР. Відповідно, у таких випадках ДМС вимагає підтвердження законності звільнення особи належним судом, який перебуває під юрисдикцією України».

Юристка запропонувала Андрію два варіанти: самостійно написати позовну заяву, але тоді йому потрібно було б оплатити судовий збір, або зробити це через відділ поліції, який займається контролем звільнених. В останньому випадку юнак від сплати судового збору звільняється.

Андрій обрав другий варіант та, отримавши у січні рішення суду і надавши усі документи в ДМС, успішно оформив паспорт громадянина України.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×