facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Патрульній поліцейській здалось, що водій порушив ПДР, – юрист оскаржив штраф

Дата публікації: 14.04.2017

Не знайшовши спільної мови з інспекторкою патрульної поліції, водій з Івано-Франківська не засмутився. Він вирішив відстоювати свої права в суді і виграв. Звісно, не без допомоги юристів Івано-Франківського офісу Мережі правового розвитку.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, морозним січневим днем франківчанин Олег Малишко* їхав у справах на своєму авто однією з центральних вулиць міста. Коли його зупинила поліція, чоловік не одразу зрозумів, в чому справа.

Виявилося, що під час руху він розмовляв по мобільному телефону. Але мало того, що водій не користувався телефоном, він навіть не тримав його в руках.

Олег – відповідальний і уважний водій. А, враховуючи, що дана вулиця є однією з центральних артерій Івано-Франківська і завжди дуже завантажена в обідню годину пік, чоловікові було не до розмов, оскільки він пильно слідкував за ситуацією на дорозі.

Тим не менш, як не доводив «порушник» своєї правоти, інспекторка склала постанову за пунктом 2.9 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабміну № 1306 від 10 жовтня 2001 року, і оштрафувала його на 425 грн.

Свою позицію поліціянтка аргументувала тим, що в неї є докази – відеозапис, зроблений нагрудною відеокамерою.

І хоча сума штрафу не захмарна, Олег хотів відновити справедливість, адже він Правил дорожнього руху не порушив. За правовою допомогою вирішив звернутися до Івано-Франківського офісу мережі правового розвитку.

Вивчивши надані матеріали справи, юрист Станіславської правозахисної групи Ярослав Васютин повідомив чоловіку, що при складенні постанови поліціянтка допустила грубі процесуальні порушення. Зокрема, вона не взяла до уваги пояснення самого водія і не допитала свідків.

«Відповідно до статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, – пояснює Ярослав Васютин. – Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення. У даному ж випадку протокол взагалі не було складено».

Зважаючи на це, правник і клієнт вирішили звертатися до суду для оскарження постанови про адміністративне правопорушення та підготували позовну заяву.

2 березня під час розгляду справи Городенківський районний суд Івано-Франківської області взяв до уваги всі доводи Ярослава Васютина. Більше того, диск з відеозаписом з нагрудної відеокамери інспектора, який поліція надала у якості доказу правопорушення водія, виявився порожнім. Тож суддя, не вагаючись, виніс рішення на користь Олега, задовольнив позов у повному обсязі, визнав дії інспекторки поліції протиправними та скасував злощасну постанову.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×