facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пенсійний фонд виплатить пенсіонеру-переселенцю понад 76 тис грн боргу

Дата публікації: 28.12.2018

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Пенсійний фонд України двічі припиняв пенсіонеру-переселенцю виплати, які були єдиним джерелом його існування. За  допомоги юристів Чугуївського офісу Мережі правового розвитку колишній військовослужбовець зміг довести незаконність дій відомства і відсудити* борг у понад 76 тисяч гривень.

У серпні 2018 року до офісу Громадського центру правосуддя**, сформованого на базі Офісу при Чугуївської правозахисній групі, яка є членом Реформаторської коаліції Чугуївщини, звернувся пенсіонер, колишній військовослужбовець. Чоловік має статус внутрішньо переміщеною особою.

Під час консультації, яку надав клієнту адвокат Чугуївської правозахисної групи Іван Мудраченко, переселенець розповів, що внаслідок протиправних дій управління Пенсійного фонду України Харківської області йому не виплачувалась пенсія за 7 місяців у сукупності. Підстава невиплати (як виявилося під час судового розгляду) – відсутність підтвердження факту проживання. Виплати переселенцю припиняли двічі: спочатку з 01.12.2016 по 31.01.2017 року, а потім 01.02.2018 по 31.07.2018 року.

Документів або рішень про підстави припинення виплат пенсій колишній військовослужбовець не отримував та не мав уявлення за що державний орган залишав його без єдиного джерела існування. Адже йому, як особі, яка на теперішній час відноситься до вразливої верстви населення, залишившись без дому та звичного життя, без сторонньої допомоги, довелось відчути всі негативні сторони свого становища ще й з боку держави, яка поклала на себе обов’язок всіляко сприяти захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

Вивчивши документи, які надав пенсіонер, адвокатом склав від імені пенсіонера адміністративний позов до Харківського окружного адміністративного суду. Також Іван Мудраченко надав клієнту супровід у суді.

Під час судового розгляду управління Пенсійного фонду України просило відмовити у задоволені позову, посилаючись на відсутність підтвердження факту проживання пенсіонера та постанову Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

12 грудня 2018 року Харківський окружний адміністративний суд виніс рішення, яким задовольнив вимоги пенсіонера та зобов’язав управління Пенсійного фонду України Харківської області виплатити заборгованість з пенсії за 7 місяців в сумі понад 76 тисяч 500 гривень.

*Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень:http://reyestr.court.gov.ua/Review/78492628

**Громадський центр правосуддя на Харківщині сформований на базі офісу Мережі правового розвитку Чугуївської правозахисної групи знаходиться за адресою: Харківська область, м. Чугуїв, вул. Музейна, 16а. Він був створений для полегшення доступу людей до правосуддя, адміністративних та соціальних послуг, послуг з надання правової допомоги й альтернативного вирішення  спорів. Центр й надалі продовжує надавати допомогу у створені програми громадської просвіти та підвищені обізнаності громадян щодо прав, правової допомоги, функціонування судової системи та сектору юстиції.

P.S. Громадський центр правосуддя створений у рамках проекту  «Перший громадський центр правосуддя на Харківщині», який впроваджується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

 Титульне фото до статті: УНІАН

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×