facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пенсіонер не погодився зі зменшенням розміру пенсії і відстояв своє право в суді

Дата публікації: 01.11.2018

Автор:Оксана Яцюк/Подільський центр прав людини

На 5 тисяч гривень менше, ніж раніше, став отримувати чоловік з Вінниччини після того, як Пенсійний фонд перерахував йому пенсію. З таким рішенням колишній льотчик-випробувач не погодився – і довів, що закон на його боці.

Володимир Петрович Григоренко* вийшов на пенсію у 1992 році. Відтоді він отримував пенсію за вислугу років як працівник льотно-випробувального складу.
У 2018 році в Пенсійному фонді пенсію Володимира Петровича перерахували і визначили, що її розмір має становити 18 тисяч гривень. Але цю суму пенсіонер не отримав. Натомість, посилаючись на встановлений законом максимальний розмір пенсії, йому виплачували 13 тисяч гривень. З таким станом речей пенсіонер не погодився, тому звернувся до юристів Вінницького офісу Мережі правового розвитку.

Юрист Офісу при громадські організації «Подільський центр прав людини» Олександр Довбиш пояснив пану Григоренку, що, дійсно, існують обмеження на максимальний розмір пенсії, встановлені Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи.» Але на Володимира Петровича ці обмеження не поширюються, оскільки його пенсія була призначена до набрання чинності цього Закону.
– Обмеження пенсії у даному випадку порушує конституційний принцип відсутності зворотної дії законів в Україні, а саме статтю 58 Конституції України «Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи», – пояснює правник.

Для захисту своїх прав юрист порадив пенсіонеру звернутися до суду і допоміг скласти позовну заяву. Розглянувши справу, Вінницький окружний суд став на бік позивача. Судове рішення зобов’язало Головне управління Пенсійного фонду у Вінницькій області провести перерахунок та виплатити Володимиру Григоренку всю належну суму без обмежень граничного розміру.

Посилання на рішення суду в Єдиному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/74976696

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×