facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пенсіонер відсудив свої борги із зарплати – і колегам допоміг

Дата публікації: 13.08.2018

Підприємство завинило жителю Київщини зарплату за 4 місяці. Прохання видати чесно зароблене роботодавець ігнорував. За допомоги юристки Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку чоловікові вдалося відсудити борг, а також виручити своїх колег, які мали таку ж мороку при звільненні.

Понад 10 років Андрій Сапко* працював на підприємстві ТОВ «ІНТЕР-ГТВ». Роботодавець частенько затримував зарплату, а останні 4 місяці взагалі її не виплачував. Наприкінці травня 2018 року пан Андрій звільнився з підприємства за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію. Однак зароблені кошти забрати не зміг: скільки не звертався до роботодавця з проханнями виплатити йому заборгованість – все було марно.

Під час знаходження Андрія Сапка у трудових правовідносинах з ТОВ «ІНТЕР-ГТВ», останнє нарахувало, але не виплатило чоловіку заробітну плату в розмірі понад 17 тисяч гривень. Факт існування заборгованості підтверджувала довідка, видана боржником.

Засмучений такою несправедливістю, пан Андрій звернувся до Офісу при громадській організації «Правова єдність» за безоплатною правовою допомогою. Юристка Марина Лисич (на фото) роз’яснила пану Андрію його права у цій ситуації.

«Згідно ч. 1 ст. 115 Кодексу законів про працю України (КЗпП), заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, проводиться в день звільнення», – зазначила Марина Лисич.

Оскільки пан Андрій неодноразово звертався до боржника з вимогами виплатити борги, але його проігнорували, юристка також порадила чоловіку звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати.  Вона допомогла написати заяву і  наголосила, що подання такого документа в суд для пана Андрія буде безкоштовним.

«Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», позивачі у справах про стягнення заробітної плати звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях», – пояснила Марина Лисич.

Судовий наказ було видано. Відповідно до нього, з ТОВ «Інтер-ГТВ» на користь Андрія Сапка була стягнута нарахована, але не виплачена заробітна плата в розмірі понад 17 тисяч гривень.

Мало того, щодо справи пана Андрія дуже швидко спрацювало «народне радіо»: він порекомендував своїм друзям по нещастю теж звернутися до Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку. А таких виявилося немало: люди масово звільнялися з підприємства. Усім, хто звернувся до Офісу, Марина Лисич також допомогла оформити заяви про видачу судового наказу. Наразі люди очікують рішень.

Посилання на рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/75311128

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×