facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пенсіонерці ледь не «обнулили» 4 роки стажу держслужбовця

Дата публікації: 13.03.2017

До Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку жителька Луганщини Зінаїда Процько звернулася з проханням допомогти їй з оформленням пенсії. У пенсійному фонді їй намагалися «скасувати» 4 роки стажу на держслужбі.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, жінка пояснила, що із 1988 року працювала на посаді держслужбовця, їй відповідно нараховувався стаж державної служби та надбавка за вислугу – 28 років.

Однак коли пані Зінаїда подала документи на оформлення пенсії, їй було враховано лише 25 років. На вимогу надати пояснення жінка отримала відповідь, що присягу держслужбовця вона складала у 1991 році, то й стаж державної служби розраховується саме з цього дня.

Юристка Офісу при ЛОО «Суспільна служба правової допомоги» Тетяна Ганшина вивчила надані клієнткою документи, проаналізувала норми діючого законодавства і зробила висновок, що правда – на стороні Зінаїди Процько.

Юристка допомогла скласти заяву до Управління Пенсійного фонду щодо зарахування стажу роботи Зінаїді Процько у період з 1988 по 1991 рік як держслужбовця. За результатами розгляду звернення та наданих підтверджуючих документів жінці нарахували пенсію за 28 річний стаж роботи на посаді державної служби.

Коментує юрист Тетяна Ганшина:

“Відповідно до переліку державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, період роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби, затвердженого постановою КМУ від 03.05.1994 № 283 період її роботи на посаді провідного спеціаліста управління статистики УРСР в Луганській області зараховується до стажу державної служби.

Згідно п. 8 розділу 11 перехідних положень Закону України «Про державну службу» – стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×