facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пенсіонерка відсудила у зухвалого водія близько 13 тисяч за матеріальну та моральну шкоду

Дата публікації: 22.03.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, жінка з Хмельницького готова була простити водієві, який наїхав на неї на тротуарі, його неуважність. Але грубість та погрози – не вибачила і звернулася до суду.

Зі своєю печальною історією пенсіонерка Марія Петрівна* звернулася до Хмельницького Офісу Мережі правового розвитку при ГО «Подільська правова ліга». Розповіла, що, коли йшла тротуаром, на неї наїхав автомобіль. Внаслідок ДТП жінка отримала тілесні ушкодження. Однак водій замість того, щоб допомогти старенькій та попросити вибачення, став погрожувати їй та ображати. Внаслідок цього пенсіонерка зазнала і фізичних, і моральних страждань.

Щодо цієї події до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ст. 286 Кримінального кодексу України.

Спочатку жінка хотіла лише, щоб водій відшкодував їй вартість лікування, проте водій відмовлявся вирішити конфлікт мирним шляхом.

Юристка Офісу Анастасія Площинська допомогла Марії Петрівні підготувати позовну заяву про стягнення матеріальної та моральної шкоди. Суд першої інстанції постановив вирок: водія визнав винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, а також вирішив стягнути на користь пенсіонерки 2 тис 664 грн 72 коп у рахунок відшкодування завданої матеріальної шкоди та 10 тис 300 грн в рахунок відшкодування завданої моральної шкоди – всього 12 тис 964 грн.

Проте обвинувачений подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. Юристи ГО «Подільська правова ліга» підготували на неї заперечення. 28 лютого 2017 року Апеляційний суд Хмельницької області постановив ухвалу, якою вирок суду першої інстанції залишив без змін.

Тепер водій має виплатити Марії Петрівні близько 13 тис грн.

Юристи Офісу нагадують: Водії та власники транспортних засобів мають бути особливо обережними за кермом, нести і матеріальну, і моральну відповідальність за порушення правил дорожнього руху та за завдану шкоду.

Посилання на рішення суду:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65029889

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/62687380

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×