facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Пенсію жінка змогла оформити лише після «походу» в суд

Дата публікації: 30.12.2019

Автор: Агенція демократичного розвитку Донбасу

Допущені в документах помилки та неточності доволі часто додають людям проблем. Аби, приміром, прийняти спадщину, оформити пільги чи укласти угоди, факт родинних зв’язків доводиться підтверджувати через суд. Саме в такій ситуації допомогли мешканці Донеччини юристи Слов’янського офісу Мережі правового розвитку.

Пані Євдокія після смерті чоловіка звернулася до місцевого управління Пенсійного фонду України, аби оформити пенсію у зв’язку з втратою годувальника. Але жінці відмовили, оскільки дані в документах, які підтверджують родинні відносини між чоловіком і дружиною, не відповідали даним паспорту заявниці. Пояснили, що при перекладі з російської мови на українську у паспорті померлого допущена помилка. Тож формально чоловік і дружина мають різні прізвища.
З цією проблемою пані Євдокія звернулася по безоплатну правову допомогу до Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу».

Юристка Офісу Лілія Олексенко проконсультувала жінку і запевнила, що її проблема вирішувана, варто лише звернутися до суду – для визнання факту родинних відносин. Правниця пояснила порядок його визнання, а також розтлумачила, що дії при виправлені помилки регулюються наступною правовою базою:
Цивільний процесуальний кодекс (ЦПК) України,
Закон України “Про судовий збір”,
• Постанова Пленуму Верховного суду України від 31.03.95 № 5 “Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення”.
 – Суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки для заявника: право на спадщину, право на пенсію у зв’язку із втратою годувальника, одержання компенсації тощо.
Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану (пункт 1 частини першої статті 315 ЦПК України, пункт 7 постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення»)
, – пояснила юристка.

Після консультації Лілія Олексенко допомогла клієнтці скласти відповідну заяву до суду. Тож, дочекавшись рішення суду про визнання юридичного факту родинних відносин, пані Євдокія змогла безперешкодно оформити пенсію у зв’язку із втратою годувальника.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×