facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Переселенець отримав дублікат втраченого на окупованій території свідоцтва про шлюб

Дата публікації: 12.11.2023

Свідоцтво про шлюб чоловіка, який знайшов прихисток від війни у місті Хмільник Вінницької області, залишилося на тимчасово окупованій території. Юристи ГО «Право» допомогли не лише відновити документ, а й уникнути зайвих витрат через неправомірну вимогу чиновників.

До громадської організації «Право» пан Геннадій*, переселенець зі Сходу України, звернувся з проханням надати йому правову допомогу у відновленні свідоцтва про шлюб, яке залишилося вдома, на тимчасово окупованій території.

Юристка організації Лада Карабань проконсультувала чоловіка та допомогла написати заяву про видачу повторного свідоцтва. З цим документом пан Геннадій вирушив до місцевого РАЦСу.

Лада Карабань, юристка ГО “Право”.

Однак невдовзі знову звернувся до юристки «Права». Розповів, що, подаючи заяву, сплатив належне державне мито в розмірі 0,51 грн. Окрім цього, представники РАЦСу запропонували йому також сплатити додатково 131 грн — буцімто за складення заяви. Пан Геннадій засумнівався щодо доцільності такого платежу, тому вирішив уточнити у фахівчині.

– Додаткову плату, дійсно, можуть стягнути, але тільки якщо представник відділу державної реєстрації актів цивільного стану надає клієнту платну послугу, а саме допомогу при складенні заяви, — коментує Лада Карабань.

У випадку ж пана Геннадія сплачувати 131 грн за цю послугу не було необхідності, оскільки він подавав у РАЦС вже готову заяву, складену самостійно за допомогою юристки.

В результаті, прояснивши всі моменти у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, вже через три дні після подання заяви пан Геннадій повторно отримав свідоцтво про шлюб.

Правова база, якою керувалася юристка:

Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».

Декрет Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

* Імʼя змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×