facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Переселенець отримав статус безробітного без відмітки про звільнення у трудовій

Дата публікації: 22.03.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

У Слов’янському офісі Мережі правового розвитку переселенцю допомогли отримати статус безробітного. Центр зайнятості відмовляв йому, оскільки у трудовій книжці чоловіка не було позначки про звільнення з підприємства, що залишилося на непідконтрольній Україні території.

До офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» звернувся Володимир Плескач*. Розповів, що має статус внутрішньо переміщеної особи. Переїхавши до Слов’янська із зони, наразі непідконтрольній Україні, чоловік почав шукати роботу, водночас звернувся до місцевого Центру зайнятості – отримати статус безробітного. Однак там йому відмовили.

  • Місцевий центр зайнятості відмовляв чоловікові в наданні статусу безробітного. Мотивували тим, що в його трудовій книжці не було позначки про звільнення з підприємства, яке залишилося на тимчасово непідконтрольній Україні території, – пояснює юристка офісу  Лілія Олексенко.

Тоді Володимиру і знадобилася допомога юристів системи безоплатної правової допомоги.  Лілія Олексенко проконсультувала пана Плескача і допомогла скласти відповідну заяву про припинення трудових відносин з підприємством, на якому він більше не працював.

Далі чоловік нотаріально засвідчив заяву і надав її до міського Центру зайнятості. Після цього його взяли на облік, надали статус безробітного і скоро Володимир почав отримувати допомогу з безробіття.

Що говорить закон
Відповідно до ч. 4 ст. 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин. З підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеної до нього такої заяви).

У разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону (у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини), така заява подається до відповідного районного, міськрайонного, міського, районного у місті Центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×