facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Переселені та вразливі: багатодітна родина з Херсону — під опікою миколаївських юристів

Дата публікації: 11.03.2023

Ця історія матері-переселенки з чотирма дітьми є непростою з огляду на безліч обставин. Однак юристи Миколаївської ГО «Час збирати українців» настільки професійно та людяно підійшли до ситуації, що буквально взяли під опіку багатодітну родину й надають їй комплексну допомогу на всіх етапах адаптації.     

До юристки Миколаївської ГО «Час збирати українців» Катерини Демченко пані Лілія звернулася у лютому 2023 року з проханням допомогти отримати грошову та гуманітарну допомогу. Розповіла, що вона — вимушена переселенка з Херсона, ромка за національністю. До сусіднього Миколаєва переїхала з чотирма дітьми, рятуючись від обстрілів. Родину поселили в одному з місцевих гуртожитків, але  вона потребувала продуктів і коштів бодай на найбільш необхідне. Ще більш вразливою цю сім’ю робило те, що жінка виховує дітей сама, до того ж є неграмотною.

Катерина Демченко,
юристка ГО “Час збирати українців”.

Юристка проконсультувала пані Лілію та роз’яснила, що згідно з Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та Порядком  оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 509 від 1.10.2014 г., жінці необхідно звернутися до місцевого управління соціального захисту населення (УСЗН). Там допоможуть зареєструвати її чотирьох неповнолітніх дітей у статусі внутрішньо переміщених осіб (ВПО), отримати довідку ВПО та оформити соціальні виплати для переселенців. 

  • Оскільки пані Лілія є фактично неграмотною, ми супроводили її до УСЗН та допомогли заповнити відповідні документи. Там же зареєстрували її для отримання грошової допомоги від міжнародних організацій (УВКБ ООН), — роз’яснює Катерина Демченко.

Щоб зареєструвати факт народження найменшої дитини пані Лілії, яка народилася на окупованій території,  юристка також супроводила клієнтку  до відділу ДРАЦСу, де допомогла заповнити документи для реєстрації.

В організації попіклувалися і про двох старших дітей пані Лілії: допомогли оформити хлопців на тимчасове навчання до однієї зі шкіл-інтернатів м. Миколаєва. А також посприяли тому, що родина отримала гуманітарну допомогу від партнерів і волонтерів: дитячий одяг, книги, солодощі, памперси.

  • Водночас ми зробили запит по справі родини, щоб відновити пані Лілії статус «Одинока мати» та встановити статуси «Багатодітна мати» й «Малозабезпечена сім’я», оформити соціальну допомогу, виплати по народженню дитини й інші соціальні виплати. На рішення для оформлення  документів та отримання виплат чекаємо вже березні, — додає юристка.

І хоча робота зі справою пані Лілії ще триває, на даному етапі юристи досягли  значних результатів. Надто з урахуванням того, що багатодітна родина отримала необхідну соціальну допомогу, соціально-фізичний супровід юристки до важливих для оформлення документів і виплат установ, та й у цілому не залишилася сам-на-сам зі своїми численними проблемами. 


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×