facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Переселенка з двома дітьми зможе оформити державну компенсацію

Дата публікації: 27.03.2023

До повномасштабної війни пані Катерина* з родиною мешкала в Костянтинівській громаді Миколаївській області. Але в березні 2022-го її будинок зруйнувала російська ракета…

Жінка та двоє її неповнолітніх дітей вимушені були переїхати до іншого, більш віддаленого від бойових дій населеного пункту, до будинку своєї знайомої. Сім’я, яка прихистила переселенців, за зверненням до управління соціального захисту населення отримувала від держави компенсацію за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Однак у січні 2023 року від управління соцізахисту прийшло  повідомлення про те, що  громаду, в якій до початку війни проживала пані Катерина, було виключено з переліку громад, розташованих у зоні бойових дій. Відповідно виплати компенсації припиняються…

Саме таку історію почули від переселенки співробітники Миколаївської ГО «Час збирати українців», до яких пані Катерина звернулася по допомогу в лютому 2023 року.  

Заступник голови організації, юрист Вадим Жепало  роз’яснив жінці, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 2022 року № 333 «Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану», держава компенсує витрати, пов’язані з безоплатним тимчасовим розміщенням внутрішньо переміщених осіб, житло яких зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

Юрист ГО “Час збирати українців” Вадим Жепало.
  • Важливо, щоб інформація про таке житло була внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф. Тож, жінка могла скористатися таким правом, — пояснює юрист.

Однак, на жаль, документального підтвердження того, що її будинок зруйновано, пані Катерина не мала. Вона не отримувала акту фіксації пошкодженого майна від органів місцевого самоврядування про факт пошкодження/знищення внаслідок бойових дій нерухомості.

Керівник організації, юрист Віталій Охрименко допоміг клієнтці підготувати письмове звернення до Костянтинівської селищної ради та органу поліції, а також посприяв тому, щоб жінка отримала акт фіксації пошкодження майна та зробити запит на витяг з Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.

Керівник ГО “Час збирати українців”, юрист  Віталій Охрименко.

Отримавши ці документи, переселенка вже мала підстави звернутися до управління соціального захисту населення щодо виплати компенсації витрат, пов’язаних із безоплатним тимчасовим розміщенням ВПО .

Наразі зазначене звернення знаходиться на розгляді, а юристи здійснюють правовий супровід справи пані Катерини.

* Ім’я змінено з етичних міркувань.

Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку.

P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику у спецрубриці  #StandWithUkraineВ ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.

Будьте в курсі кожної новини та події підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×