facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Підприємство-нечупара прибрало сміття, злякавшись суду

Дата публікації: 16.03.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Комунальне підприємство з Луганщини «забуло» про свої обов’язки за договором: не вивозило сміття з прибережної зони, орендованої місцевим підприємцем. Згадати про них і виправитися комунальників примусили професійні дії юриста Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку Юрія Феленка.

До офісу при громадській організації «Громадська платформа» за правовою допомогою звернулася пані Світлана, мешканка Сєвєроднецька. Вона – підприємець, має орендовану на березі річки ділянку. Останнім часом і її бізнес, і довкілля потерпають від того, що місцеве комунальне підприємство (ДЕП) не вивозить з тієї місцини сміття. При цьому договір з ДЕПом пані Світлана уклала – але своїми обов’язками комунальники нехтували. Телефонні дзвінки жінки на підприємство результатів теж не давали.

Юрист офісу Юрій Феленко проконсультував пані Світлану і порадив наступний алгоритм правових дій. По-перше – викликати на засмічене місце поліцію або екоінспектора, щоб вони офіційно зафіксували факт правопорушення – забруднення довкілля та порушення договору ДЕПом. По-друге – написати письмову скаргу на підприємство, вказавши на неправомірні дії його власника.

Також юрист допоміг скласти зразок позову до суду, якому було б дано хід, якщо ДЕП і надалі не виконував би своїх договірних обов’язків. Юрій Феленко зателефонував господарю підприємства і поінформував його про свою бесіду з клієнткою і про те, що чекає на ДЕП за невиконання договору та забруднення довкілля на береговій лінії річки.

Результату досягли доволі швидко: вже під кінець телефонної розмови власник ДЕПу пообіцяв у триденний термін вивезти сміття з проблемної ділянки. Цього разу слова він дотримав.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×