facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Півтора року впроголодь: учасник АТО добився відшкодування за не отримані соціальні гарантії

Дата публікації: 14.11.2018

Автор: Чугуївська правозахисна група

Добровільна військова служба не забезпечила соціальних гарантій АТОвцю. Протягом півтора року захисник не отримував нормального харчування, внаслідок чого серйозно захворів. Відшкодувати матеріальні та моральні збитки через суд йому допомогли в Чугуївському офісу Мережі правового розвитку.

До Офісу при Чугуївській правозахисні групі (ЧПГ) колишній військовослужбовець Сергій Кащенко з міста Куп’янськ Харківської області звернувся у серпні 2018 року.
Просив допомогти йому компенсувати вартість не отриманого в період військової служби харчування та відшкодувати моральну шкоду.
Розповів, що про можливість отримати безоплатну правову допомогу саме в Офісі при ЧПГ дізнався від знайомих.
Сергій є учасником АТО: він добровільно пішов на військову службу, захист держави вважав своїм обов’язком. Але посадовці військових частин, де він проходив службу, халатно поставилися до питання забезпечення своїх підопічних продовольством. Внаслідок цього Сергія упродовж півтора року не забезпечували нормальним харчуванням, а гарячих обідів він взагалі не бачив майже півроку. Як наслідок – за час служби отримав хронічне  захворювання шлунка та моральні страждання.

Юристка Офісу Світлана Кужелєва вивчила документи та обставини справи і порекомендувала захисникові одразу ж звертатися до суду – і так було втрачено забагато часу.  Юристка підготувала адміністративний позов та надала супровід у справі в Харківському окружному адміністративному суді.

Під час судового розгляду одна з військових частин, де служив Сергій, кілька разів ухилялася від надання документів на запит суду, за що на неї наклали адміністративний  штраф у розмірі майже 2 000 гривень.

Однак неодноразові приховування військовими частинами обставин та доказів не вплинули на справедливе рішення. 10 жовтня 2018 року Харківський окружний адміністративний суд виніс рішення** на користь Сергія Кащенка та присудив компенсувати йому з військової частини N* вартість не отриманого харчування за 7 місяців у пункті постійної дислокації та 50 000 грн моральної шкоди з двох військових частин, де АТОвець проходив добровільну військову службу.

Зараз юристи чекають на відкриття апеляційного провадження, оскільки військові частини не вдоволені рішенням суду. Однак і сам Сергій Кащенко, і юристка Світлана Кужелєва налаштовані рішуче відстоювати справедливість.

*Персональні дані змінені з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/77251619

http://reyestr.court.gov.ua/Review/77020532

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Фото на головній сторінці: uainfo.org

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×