facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Поїхав на заробітки і зник. А квартира кому?

Дата публікації: 24.08.2017

В лютому 2009 року Романюк Іван* поїхав до Португалії на заробітки. До червня того ж року він ще підтримував зв’язок із своєю сім’єю в Україні по телефону. Проте потім зв’язок обірвався. З тих пір від чоловіка не було ніяких відомостей. Син Дмитро* намагався з ним зв’язатись, проте марно – автовідповідач в телефоні вперто повторював: «Даний абонент не може прийняти ваш дзвінок…»

Син проживав з батьком в одній квартирі, яка була власністю останнього. Коли плата за комунальні платежі стала непомірно високою, син вирішив оформити субсидію. Проте, власником квартири був батько, тому право на оформлення субсидії мав лише він.

Через це Дмитро був змушений згідно Закону звернутись до суду про визнання власника, тобто зниклого батька безвісти відсутнім. За юридичною допомогою Романюк Дмитро прийшов до Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад». Голова організації Надія Клімук, в першу чергу, порекомендувала звернутись з заявою про зникнення батька в Ковельський відділ поліції ГУНП у Волинській області. Заяву була внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато проведення всіх необхідних слідчих дій. За запитом поліції відповідні органи в Республіці Португалія повідомили, що інформація про перетин кордону Романюком Іваном* відсутня. Сусіди теж підтвердили, що останній раз бачили чоловіка, коли той збирався від’їзджати за кордон. Усе це стало підставою для звернення до суду про визнання Романюка Івана безвісти зниклим.

Надія Клімук підготувала від імені Дмитра заяву до Ковельського міськрайонного суду про визнання його батька безвісти відсутнім з 1 червня 2009 року. Заяву було задоволено повністю.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

Автор: проектний менеджер ГО «Центр зростання громад» Неля Чеханюк

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×