facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Помирили бабусю з онукою: психологи та юристи разом запобігли відмові від статусу опікуна

Дата публікації: 07.09.2023

До громадської організації «Правова єдність» мешканка Білої Церкви пані Тамара* звернулася в розпачі: просила допомогти їй зняти з себе статус опікуна…

Юристам, у правовій підтримці яких мала потребу, пенсіонерка розповіла, що є опікуном 11-річної онуки. Останнім часом, за словами бабусі, дівчинка стала неконтрольованою. Заводила дивні знайомства, поводилася кричуще у школі, стала прогулювати уроки, зустрічатися з сумнівними хлопцями і навіть красти гроші…

Олександра Щербина,
юристка ГО «Правова єдність».
  • «Вона постійно тікає з дому. Я бачу, що онука часто приходить напідпитку, в синцях від побоїв, не ночує вдома… Я ніяк не можу достукатися до неї своїми проханнями та розмовами, не виходить пояснити, що вона своїми діями сама собі шкодить. Тому я і звернулася до вашої організації», — цитує пані Тамару юристка ГО «правова єдність Олександра Щербина.

Тому бабуся не витримала і пішла на крайній крок: вирішила зняти з себе статус опікуна, оскільки вважала, що зовсім не справляється з вихованням онуки.
Юристи, звісно, пообіцяли жінці надати правовий супровід у її справі, але порадили спершу звернутися за комплексною психосоціальною підтримкою, а вже потім, якщо і вона не допоможе, думати про скасування опікунства.

  • Ми розпочали супровід цієї родини. Підключили психолога з місцевого центра соціальних служб, який працював і з онукою, і з бабусею. Разом допомогли дівчинці знайти хобі до душі: малювання та танці — виявилося, що дівчинка давно мріяла навчитися цьому, але не знала куди звертатися, та й не була впевнена у своїх здібностях, — коментує Олександра Щербина.

Після двох місяців роботи з психологом та занять у творчих гуртках дівчинка стала спокійнішою, її стосунки з бабусею потеплішали, онука стала значно більше допомагати пані Тамарі. І навіть покинула ненадійну компанію, зробивши висновок, що такий спосіб життя їй більше «не цікавий».

Так, звернувшись вчасно по правову допомогу і знайшовши людську та професійну підтримку, пані Тамара налагодила добрі стосунки з онукою і фактично зберегла родину.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕНАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×