facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Понад 5 років не платив аліменти – присудили ще й понад 23 тисячі гривень пені

Дата публікації: 05.02.2020

Автор: ГО «НЦДСПР «Відкриті двері»

Майже п’ять з половиною років не сплачував аліменти на доньку мешканець Дніпропетровщини. За цей час накопичилася заборгованість у сумі понад 90 тисяч гривень. Звернувшись по безоплатну правову допомогу до Нікопольського офісу Мережі правового розвитку, колишня дружина змогла відсудити у батька спільної дитини ще й понад 23 тисячі гривень пені за прострочення сплати аліментів.

До Офісу при громадській організації «Відкриті двері» мешканка Нікополя звернулася з питанням аліментів. Точніше, великої заборгованості з їх виплати.  Розповіла, що у 2011 році розірвала шлюб. Екс-подружжя має спільну дитину – неповнолітню доньку, яка за рішенням суду мешкає з мамою. Того ж року з батька через суд було стягнуто аліменти на утримання доньки. Однак жінка стверджувала, що тато дівчинки свої обов`язки належним чином не виконує, аліменти не сплачує вже понад 5 років, внаслідок чого утворилась заборгованість у розмірі 93 тисячі 986 грн 19 коп.

Адвокат Офісу Ірина Лось проконсультувала клієнтку і допомогла скласти позов до суду. Зокрема позивачка просила стягнути з колишнього чоловіка  на підставі ст.196 Сімейного кодексу України пеню за прострочення сплати аліментів за період з грудня 2013 року по квітень 2019 року в сумі 28 тисяч 992 грн 14 коп.

Коментує адвокат:

  • Відповідно до ч.3 ст.195 Сімейного кодексу України, розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, приватним виконавцем, а в разі виникнення спору – судом.
    Згідно з ч.ч.1,2 ст.196 Сімейного кодексу України, у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов`язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю між батьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі 1% суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100% заборгованості.

В результаті суд прийняв рішення стягнути з тата дівчинки пеню за несплату аліментів у сумі 24 тисячі 343 грн 36 коп.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×