facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Посадовці «гальмували» виконання рішення суду про стягнення аліментів

Дата публікації: 09.01.2019

Автор: Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги

Понад два роки мешканка Луганщини чекала на виконання рішення суду щодо стягнення аліментів на її дитину – та марно. Справа не рушила з місця внаслідок кричущої бездіяльності державного виконавця – такий висновок зробили юристи Станично-Луганського офісу Мережі правового розвитку, куди жінка звернулася по безоплатну правову допомогу, і зробили все, аби виправити ситуацію.

До Офісу при громадській організації «Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги» Світлана Сухоносова* прийшла зі скаргою на бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби Станично-Луганського районного управління юстиції. За судовим наказом Новопсковського районного суду в Луганській області ще понад два роки тому було відкрито виконавче провадження про стягнення аліментів з колишнього чоловіка пані Світлани. Вона подавала на нього в суд за ухилення від сплати аліментів  на утримання дочки, і закон став на сторону матері. Але чому справа «загальмувала», і що їй робити далі, жінка не розуміла.

Юрист Офісу Олександр Левенець вивчив наявні у клієнтки матеріали і  зробив висновки про кричущу бездіяльність державного виконавця.

  • З моменту відкриття виконавчого провадження, з 15.04.2016 року, держвиконавець не вжив ніяких заходів, передбачених Законом України «Про виконавче провадження» щодо забезпечення виконання судового наказу Новопсковського районного суду. Не вирішувалося питання про встановлення і розшук боржника, залучення його до адміністративної та кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів, не встановлена ​​сума заборгованості та інше, – пояснює юрист.

Він підготував та доправив на адресу начальника Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Луганській області заяву, в якій посилався на  ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» – «Оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби».

Відтоді справа Світлани Сухоносової зрушила з мертвої точки: отримавши заяву, відомство вжило  низку заходів, спрямованих на встановлення і розшук боржника, жінці нарешті видали довідку про суму заборгованості зі сплати аліментів. Керівництво управління взяло заяву на особистий контроль і пообіцяло виправити ситуацію.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×