facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Позбавлення батьківських прав має бути обґрунтованим

Дата публікації: 28.02.2020

Автор: «Білозерський центр регіонального розвитку»

Позбавити колишнього цивільного чоловіка батьківських прав. Таке прагнення озвучила мешканка Херсонщини співробітникам Білозерського офісу Мережі правового розвитку. Розібратися у ситуації по справедливості допоміг юрист Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях.

Місцева жителька пані Оксана* розповіла, що перебувала у фактичних шлюбних стосунках, від яких у неї та її цивільного чоловіка народилась донька. Але на сьогоднішній день батько абсолютно не цікавиться життям та здоров’ям дитини, не бере участі у її вихованні, не допомагає, коли дитя хворіє.

В’ячеслав Лях пояснив жінці, що згідно ч. 2 ст. 150 Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

  • Зважаючи на це, у жінки дійсно є всі підстави для звернення до суду з метою позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дитини, ми підготували позовну заяву та виклали обґрунтування, – пояснює юрист.

Зокрема у заяві правник зазначив, що статтею 164 ч.1 Сімейного кодексу України визначено, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона/він ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини.
Відповідно до п. 16 Постанови № 3 Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав», ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема:
– не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток;
– не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення, не виявляють інтересу до її внутрішнього світу, тощо.
З огляду на викладені обставини суд задовольнив* позовні вимоги: позбавив батьківських прав екс-чоловіка пані Оксани та стягнув з нього аліменти на утримання дитини.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.
*Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79589603

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

 

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×