facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Працівник шкідливого виробництва відстояв право достроково вийти на пенсію

Дата публікації: 03.11.2023

Пан Василь, мешканець Вінниці, все життя пропрацював на одному з заводів хімічної промисловості. Його робота була пов’язана з особливо шкідливими умовами праці. Досягнувши 50 років, чоловік подав заяву до місцевого управління Пенсійного фонду з проханням призначити йому пенсію на пільгових умовах.
Проте у відомстві йому відмовили…

Причиною відмови Пенсійний фонд назвав відсутність у пана Василя необхідного стажу роботи зі шкідливими та важкими умовами праці за списком №1*. Період, який не був зарахований до його трудового стажу, становив понад 10 років.

Чоловік із таким рішенням не погодився і звернувся за допомогою до Вінницької ГО «Подільський центр прав людини».

Вивчивши ситуацію, юрист організації Олександр Довбиш підготував і подав до окружного адміністративного суду позовну заяву про визнання рішення Пенсійного фонду протиправним та про зобов’язання вчинити дії, тобто зарахувати пану Василеві стаж і призначити пенсію та виплати.

Коментує юрист

Олександр Довбиш, юрист ГО «Подільський центр прав людини».

Відповідно до норм Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», людина має право на пенсію за віком на пільгових умовах, якщо вона працювала на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України. А також за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах — після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків (з них не менше 10 років на зазначених роботах) і не менше 20 років у жінок (з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах).

В результаті Вінницький окружний адміністративний суд визнав, що Пенсійний фонд протиправно відмовив позивачу у призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Позов було задоволено повністю. Суд зобов’язав* Головне управління ПФУ у Вінницькій області зарахувати до пільгового стажу чоловіка період роботи тривалістю понад 10 років, а також призначити та виплачувати йому пенсію за віком на пільгових умовах за списком №1.

* У даному випадку йдеться про Список  N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

**Посилання на рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/114357573

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×