facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Правник підказав, як оформити спадщину з документами, виданими окупаційною владою

Дата публікації: 07.04.2017

Історії, подібні до справи мешканця Херсонщини Івана Федоровича Лугового*, який звернувся за безоплатною правовою допомогою до Білозерського офісу Мережі правового розвитку, на жаль, вже стали типовими, особливо для регіонів, що межують з тимчасово окупованими територіями.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, мати Івана Федоровича близько року тому поїхала у гості до своєї доньки в Севастополь. Повернутися додому вона не встигла – в грудні 2016 року, перебуваючи на території Автономної Республіки Крим, жінка померла. Сину видали свідоцтво про її смерть зразку Російської Федерації.

Коли Іван Федорович звернувся Білозерського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану для реєстрації смерті за українським законодавством і прийняття спадщини, йому відмовили, адже документ, виданий окупаційною владою Криму, на території України є недійсним і не створює жодних правових наслідків.

За справу пана Лугового взявся юрист офісу В’ячеслав Лях. Він повідомив чоловіку, що існує правовий механізм отримання законного свідоцтва про смерть державного зразка, на підставі якого вже буде можливість оформити спадщину.

«Згідно з частиною 1 статті 11-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованої території України» у разі, якщо останнім місцем проживання спадкодавця є тимчасово окупована територія, місцем відкриття спадщини є місце подання першої заяви, що свідчить про волевиявлення щодо спадкового майна, спадкоємців, виконавців заповіту, осіб, заінтересованих в охороні спадкового майна, або вимоги кредиторів, – коментує правник. – Крим є невід’ємною частиною території України, тому закон закріплює за державою обов’язок вживати всіх необхідних заходів щодо гарантування прав і свобод громадян, які проживають на тимчасово окупованій території».

У зв’язку з цим В’ячеслав Лях невідкладно підготував для Івана Федоровича заяву до суду в порядку окремого провадження про встановлення факту смерті його матері.

В той же день чоловік звернувся до суду та отримав позитивне рішення, за яким орган РАЦС видав йому свідоцтво про смерть.

Тепер, завдяки оперативній і якісній допомозі юриста, Іван Федорович має змогу владнати спадкові справи після смерті матері.

*Ім’я змінено з етичних міркувань

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×