facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Право на відпустку в період сесії: юрист розвіяв сумніви студентки

Дата публікації: 21.04.2017

Успішні історії Офісів Мережі правового розвитку не завжди полягають у виграші судових справ. Часто своєчасні та якісні консультації наших фахівців допомагають попередити порушення прав клієнтів і запобігають виникненню у них правових проблем в майбутньому.

Так, у березні за консультацією до ГО «Громадська платформа» звернулась студентка одного з луганських вишів Дарина Симоненко*.

Як повідомляє портал “Правовий простір”, паралельно із навчанням дівчина влаштувалась на півставки на роботу. Працює Дарина офіційно, тому, коли наблизився період сесії в університеті, вона вирішила взяти вихідні для підготовки до іспитів та владнати всі формальності з роботодавцем. Студентку цікавило, чи має вона на це право та як правильно оформити документи у такому випадку.

Проаналізувавши ситуацію Дарини, юрист Офісу Сергій Болдар роз’яснив їй, що чинне законодавство зобов’язує кожного роботодавця створювати працівникам, які навчаються без відриву від виробництва, необхідні умови для поєднання роботи з навчанням.

За словами праника, відповідно до статті 216 Кодексу законів про працю України та статті 15 Закону України “Про відпустки” додаткові оплачувані відпуски для студентів вищих навчальних закладів та закладів післядипломної освіти надаються за умови успішного навчання, а їх тривалість, залежно від конкретних обставин, складає від 10 календарних днів до чотирьох місяців. Аспіранти ж звільняються від роботи та отримують відпускні за умови успішного виконання індивідуального плану підготовки. Протягом навчального року їм надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів для складання кандидатських іспитів й виконання роботи над дисертацією.

Сергій Болдар розповів Дарині, як правильно написати заяву про надання відпустки, та запропонував зателефонувати або прийти повторно до Офісу у випадку виникнення додаткових запитань.

Контакти та режим роботи Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку можна знайти за посиланням.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×